Klucze

Altanka bez ławek, zarośnięta alejka i mocno przechylona lampa – to spostrzeżenia z weekendowego spaceru po parku w Kluczach mieszkanki tej miejscowości. Co na to władze gminy?

-Park ładny, ale są pewne rzeczy, które wymagają poprawy. Jedna z alejek, od strony ul. Rabsztyńskiej, mocno już zarasta. Do tego altanka – ładna, solidna, cóż z tego, skoro w środku pusto, a tu aż prosi się o ławki. Jak mieszkańcy mają z niej korzystać? Na stojąco? – mówi mieszkanka Klucz, która zwróciła też uwagę na przechyloną lampę nieopodal przystanku i Dworku Dietla.

W gminie zapewniają, że alejka wskazana przez naszą Czytelniczkę zostanie uporządkowana. Trakt ten nie był modernizowany w ramach rewitalizacyjnego projektu. -Pracownicy zajmujący się utrzymaniem czystości mają teraz naprawdę dużo pracy, sprzątają głównie przydrożne rowy na terenie gminy i inne zaśmiecone gminne tereny. Niestety, śmieci podrzucanych w różnych miejscach, a przede wszystkim przy drogach jest coraz więcej – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

A co z ławkami? – Pojawią się na pewno. Postawimy je, gdy tylko zrobi się cieplej – obiecuje włodarz gminy. – Mamy nadzieję, że altanka nie stanie miejscem imprez, a odpoczynku i relaksu mieszkańców – dodaje.

Otrzymaliśmy także zapewnienie, że lampa zostanie „postawiona do pionu”. – W obrębie otoczenia Dworku trwają jeszcze prace, także te związane z oświetleniem. Wszystko jest tam pod kontrolą – wyjaśnia wójt Bień, przypominając, że to nie koniec robót na tym terenie. Trwa bowiem przetarg na modernizację placu pomiędzy Dworkiem a starą gminą, o czym szerzej pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Park obecny wygląd zyskał dwa lata temu. Wówczas powstała tam drewniana altana, odtworzono także amfiteatr, którego fragmenty schodów znajdują się za obeliskiem upamiętniającym Ludwika Mauve. Przy alejkach zamontowano ławki, kosze na śmieci, zainstalowano również nowe oświetlenie. Wszystko to w ramach rewitalizacji tej części Klucz, w którą wpisano także modernizację: tzw. parku górnego (z placem zabaw, stołami do gier planszowych i plenerową siłownią), zabytkowego Dworku Dietla i „starej gminy”, gdzie otworzono Dzienny Dom Seniora i żłobek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments