Olkusz

Ferie spędzane w mieście mogą być wspaniałą przygodą! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w tegorocznych bezpłatnych zajęciach organizowanych przez olkuską Bibliotekę w ramach projektu „Pirackie ferie w Bibliotece”.

W poniedziałkowe przedpołudnia dzieci (od 5 do 7 lat) za sprawą teatru KAMIASHIBAI przeniosły się do magicznego świata teatru i literatury. We wtorki najmłodsi czytelnicy olkuskiej Biblioteki wzięli udział w „Zimowych zabawach z książką”. W czasie zajęć, prowadzonych m.in. przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, nasi milusińscy dowiedzieli się jak być bezpiecznym nie tylko w czasie zimowych ferii.

W środy z kolei dzieci i młodzież (od 8 do 12 lat) wzięły udział w zajęciach pod hasłem BEZPIECZNY PIRAT prowadzonych przez funkcjonariuszy z olkuskiej Straży Miejskiej.

W feryjne czwartki i w piątki natomiast młodzież wzięła udział w kreatywnych warsztatach pod hasłem „Pirackie ferie w Bibliotece”. Uczestnicy zajęć m.in. poznali zwyczaje piratów, tajemnice mórz i oceanów oraz przeszli chrzest morski oraz pasowanie na majtka pokładowego.

Podsumowaniem „Pirackich ferii w Bibliotece” była gra terenowa –  POSZUKIWANIE PIRACKIEGO SKARBU.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom „Pirackich ferii w Bibliotece” za udział w spotkaniach, w  eko-warsztatach i zapraszamy do Biblioteki!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze