świeto policji 2017 1

Awanse, podziękowania za codzienną służbę, moc życzeń od zaproszonych gości – tak wyglądały obchody Święta Policji w olkuskiej komendzie. W tym roku szczególnie podkreślano współpracę z samorządami.

Funkcjonariuszom podczas obchodów ich święta tradycyjnie towarzyszyli parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji. Za trud i codzienną służbę podziękował swoim policjantom szef KPP Olkusz. – To dla mnie honor i zaszczyt stać na czele tej komendy i pracować z takimi ludźmi – zwrócił się do zebranych na auli Komendant Powiatowy Policji insp. Tomasz Zając.

Policyjne święto to okazja nie tylko do podziękowań, ale i podsumowania prowadzonych w ciągu całego roku działań. Niektóre z nich realizowane są wspólnie z gminami i powiatem. Zdaniem Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Zająca szczególnie ważne są dwie inicjatywy. – Samorządy wspomogą nas przy zakupie kolejnych radiowozów. Prawdziwą „perełką” jest budowa nowego komisariatu w Kluczach. To inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców – podkreślił insp. Zając.

swięto policji 2017 2

Olkuskim policjantom gratulował również zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Nowakowski. – Podziękowania należą się wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym. Ta codzienna praca buduje nasz wizerunek w oczach społeczeństwa – mówił insp. Nowakowski.

Tegoroczna lista odznaczonych i awansowanych policjantów jest długa. Asp. szt. Wojciech Gałka i asp. szt. Piotr Żaba zostali odznaczeni srebrnymi medalami za długoletnia służbę. Brązową odznakę „Zasłużony Policjant” nadano: asp. szt. Józefowi Dziubdzieli, asp. szt. Markowi Wachowi, asp. szt. Dariuszowi Zającowi.

Nieodłączną częścią obchodów policyjnego święta jest wręczenie nominacji na wyższe stopnie. Awans na stopień podinspektora odebrali nadkom. Agnieszka Fryben i nadkom. Jarosław Klich, a na stopień komisarza podkom. Katarzyna Ciszewska i podkom. Dominik Szot .Na stopień aspiranta sztabowego policji mianowano: st. asp. Roberta Domagałę, st. asp. Tomasza Gondka, st. asp. Dariusza Gorgonia, st. asp. Norberta Kmiecika, st. asp. Piotra Osieckiego i st. asp. Roberta Piwka.
Aspiranci: Dawid Henc, Dariusz Karolczyk, Katarzyna Matras, Jolanta Łaskawiec, Waldemar Pasich, Aleksandra Śliwińska i Łukasz Zańko zostali starszymi aspirantami.

świeto policji 2017 4

Nominacje na stopień aspiranta wręczono ośmiorgu policjantom: Rafałowi Adamuszkowi, Barbarze Janik, Mariuszowi Mitce, Dominikowi Muzykowi, Markowi Orkiszowi, Przemysławowi Przetakowskiemu, Sebastianowi Sareckiemu oraz Maciejowi Wojtalowi.Młodszymi aspirantami są już oficjalnie dotychczasowi sierżanci sztabowi: Łukasz Gardeła, Przemysław Szeląg i Arkadiusz Żak. Stopnie sierżanta sztabowego przyznano: Marice Guzik-Gajdzie, Rafałowi Kwaśniewskiemu, Michał Musze, Kamilowi Lisowskiemu, Arkadiuszowi Pielce, Rafałowi Poczęsnemu.

Najliczniejszą grupę awansowanych stanowią nowi starsi sierżanci: Katarzyna Cader, Wojciech Dym, Monika Kot, Agata Łaskawiec, Oskar Mirowski, Paweł Sarecki, Małgorzata Sarota , Karol Sobieraj, Piotr Stanek, Przemysław Wadowski, Justyna Zaród, Bartosz Ziarnik. Starsi posterunkowi: Karolina Gębala, Mateusz Herbrich, Marek Nowak, Ireneusz Saracen oraz Roman Starzec odebrali nominacje na stopień sierżanta. Ośmioro funkcjonariuszy zostało mianowanych na stopnie starszych posterunkowych: Dorota Baradziej, Emilian Gaudyn, Mateusz Grabowski, Grzegorz Haberko, Nikodem Januszek, Tomasz Synowiec, Krystian Wilk, Adrian Zyguła.

święto policji 2017 3

Swoje nagrody dla najlepszych policjantów wręczyli samorządowcy. Starosta Paweł Piasny uhonorował zastępcę dyżurnego KPP w Olkuszu mł. asp. Zbigniewa Pałkę, mł. asp. Grzegorza Kościelnego z Wydziału Kryminalnego KPP w Olkuszu oraz pracownika korpusu służby cywilnej referatu wspomagającego Ryszarda Krawca. Nagrody olkuskiego burmistrza Romana Piaśnika trafiły do asp. szt. Marka Wacha z Zespołu ds. Wykroczeń i dzielnicowego z KPP w Olkuszu mł. asp. Przemysława Szeląga. Sierż. szt. Rafał Zub z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Bukownie i dyżurny komisariatu w Bukownie asp. szt. Michał Wożniak zostali wyróżnieni przez burmistrza Bukowna Mirosława Gajdziszewskiego. Wolbromski burmistrz Adam Zielnik nagrodził dzielnicowego komisariatu w Wolbromiu sierż. Wojciecha Manterysa, st. sierż. Rafała Gąsiorka z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Wolbromiu i dyżurnego komisariatu w Wolbromiu st. asp. Pawła Różanowskiego. Asp. szt. Rafał Kulawik Detektyw Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kluczach asp. szt. Rafał Kulawik, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kluczach sierż. szt. Rafał Kwaśniewski oraz st. post. Mateusz Grabowski z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Kluczach to funkcjonariusze uhonorowani przez wójta gminy Klucze Norberta Bienia. Dzielnicowy  komisariatu w Bukownie st. sierż. Krzysztof Klima i sierż. Piotr Nawrot z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Wolbromiu odebrali wyróżnienia od wójta gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego, a mł. asp. Grzegorz Kaczmarski z Zespołu Kryminalnego komisariatu w Wolbromiu od wójta gminy Trzyciąż Romana Żelaznego.

{joomplu:69676}{joomplu:69648}{joomplu:69616}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
6 lat temu

Nie licząc tych, którzy nie mają innego pomysłu na siebie, najchętniej („z powołania”) przystępują tam osobnicy o mrocznej psychice. Każdy ma jakąś tam odrobinę w swojej, ale pretendenci na policjantów szczególnie i o szczególnym charakterze. Najgorsi są ci co dostrzegają w każdej osobie przestępcę, to właśnie tacy biją staruszki, niektórzy z uśmiechem na twarzy.
Ten koleś z filmiku chciał jakoś zaimponować swojej partnerce również z poważnymi zakłóceniami psychicznymi.
Nie spotkałem jeszcze policjanta co by znał języki obce, pewnie jacyś tam są, ale nie spotkałem. Najchętniej posługują się (najczęściej między sobą) językiem przeplecionym wulgaryzmami. Czują się wówczas tacy macho, takie Ramba, dobrze, że nie dorastają do Walkera bo by staruszki załatwiali kopem z półobrotu.

elik
elik
6 lat temu

Nigdy nie służyłbym w tej formacji….

Pieszy III
Pieszy III
6 lat temu

Dużo gwiazdek,belek,awansów,nagród, a ja się pytam,czy kiedyś w Olkuszu będzie można czuć się bezpiecznie na chodnikach ? Czy Policja w końcu zainteresuje się rowerzystami na chodnikach i przystankach autobusowych czy sytuacja pieszych na chodnikach będzie się pogarszać. Dedykuję Olkuskiej Policji filmiki z Poznania (aktualne) o rowerzyście ,który pobił dwoje przechodniów w tym kobietę /i drugi filmik jak rowerzysta taranuje wysiadającą z autobusu na przystanku starszą kobietę. Też w Poznaniu.
.Wystarczy wpisać w Google /Rowerzyści -wypadki w Poznaniu/ Czy w Olkuszu trzeba czekać na poważny wypadek,aby Policja podjęła temat rowerzystów na chodnikach wałkowany w prasie nie tylko lokalnej od kilkunastu lat.Bo potraceń pieszych przez rowerzystów w Olkuszu już było sporo.

PXT
PXT
6 lat temu

http://pikio.pl/co-sie-dzieje-z-policja-skuli-w-kajdany-schorowanego-staruszka-powod-absurdalny-video/#
No to proszę następny. Wygarniać dalej?
A ile jest nie ujawnionych zdarzeń to strach pomyśleć, bo się włos jeży nie tylko na głowie.

P X T
P X T
6 lat temu
Młody
Młody
6 lat temu

Czy ktoś zauważył „dobra zmianę” …