Powiat

To dzięki szybkiej i skutecznej reakcji oraz profesjonalnym działaniom policjantów z komisariatu w Bukownie  nie doszło do tragedii.  32-latek znajdował się w kryzysie i próbował targnąć się na życie. Na szczęście pomoc nadeszła w porę.

W miniony czwartek (21.03. br.) wpłynęło do centrum powiadamiania ratunkowego zgłoszenie o osobie w kryzysie. Wynikało z niego, że 32-letni mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. Niezwłocznie po zgłoszeniu, jako pierwsi na miejsce interwencji zjawili się policjanci z komisariatu w Bukownie.  Sytuacja  była bardzo dynamiczna. Na szczęście rozmowa z 32-latkiem i natychmiastowa reakcja mundurowych okazała się właściwa i skuteczna. Dzięki ich pomocy, mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci niejednokrotnie interweniują wobec osób, które będąc w kryzysie  próbują targnąć  się na  życie. Dlatego ważne jest szybkie dostrzeżenie zagrożenia, związanego z głębokim kryzysem psychicznym oraz adekwatna na nie reakcja, która  może zapobiec nieszczęściu. Każdemu w życiu mogą się zdarzyć  niepowodzenia. Ważne jest, aby w takich sytuacjach  nie być samemu  z problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Gdzie szukać pomocy w trudnych chwilach?

116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

Linia wsparcia dla dorosłych działających przez 7 dni w tygodniu, 24/dobę – 800 70 22 22

116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu 24/dobę

 

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

 

121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

 

22 635 09 54

Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

 

Więcej informacji:  https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji

 

https://liniawsparcia.pl/, czy https://stopdepresji.pl/ lub konkretne telefony.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze