rsm aukcja

Dopiero tydzień po nawałnicy widać, jakie żywioł pozostawił po sobie spustoszenie. Uszkodzonych zostało wiele budynków. Wiatr zniszczył również kilkadziesiąt hektarów lasu. Trwa szacowanie strat i naprawa zniszczonych dachów. Najważniejsze to zabezpieczenie pozbawionych pokryć obiektów przed ewentualnym deszczem. W powiecie olkuskim rozpoczęły się remonty zniszczonych domów. Jednak skromny budżet gmin nie pozwala na wypłatę mieszkańcom pomocy, która pokryłaby ich straty, dlatego władze gmin Klucze i Wolbrom apelują o pomoc. Potrzebne są materiały budowlane: blacha dachowa, gwoździe, słowem wszystko to, co pozwoli na odbudowę zniszczonych konstrukcji dachowych. Pomoc rządowa to jednak kropla w morzu potrzeb.

 

Pomóżmy naszym sąsiadom – z tym apelem występuje Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”. Na ten apel odpowiadają olkuscy artyści, a szczególnie Pani Irena Kiełtyka, która ofiarowała na przygotowywaną aukcję charytatywną wiele swoich prac.

Irena Kiełtyka ukończyła cztery uczelnie: ASP w Krakowie, Warszawie i Hang Zhou (Chiny), a także w nowojorskiej Art Student League. Na swoim koncie ma znaczące zagraniczne wystawy i nagrody, m.in. Fantasy Fountain Grant to study in France, Honorary Mention Mc Dowel Competition, The Robins Foundation Travel – Study Grant Winners Exhibition. Zajmuje się malarstwem hiperrealistycznym. W swych ostatnich pracach pokazuje przede wszystkim nowojorski krajobraz miejski, drogi, samochody, cuda inżynierii budowlanej, drapacze chmur, mosty i zakłady przemysłowe. Wszystko to przedstawia z niesamowitą precyzją, fotograficzną dbałością o najdrobniejsze szczegóły i odwzorowanie barw. Maluje to co zna z najbliższego otoczenia.

Aukcja odbędzie się 20 sierpnia br. w Centrum Kultury ul. Szpitalna o godz. 18.00.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
11 lat temu

Dlaczego wszyscy chcą pomagać cudzymi rękami i nie swoimi pieniędzmi, a przy okazji jeszcze zarobić – tak jest pod kościołami, w stowarzyszeniach, we władzach, u polityków – najczęściej słyszę takie słowa – pomagamy, mówią i rękę lub skarbonkę podstawiają – no to pomagajcie chciałoby się odpowiedzieć …