31-letni mieszkaniec gminy Olkusz odpowie przed sądem za kierowanie audi w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu olkuskiego. Mężczyźni widząc jak kierowca audi swoją jazdą stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, ujęli kierującego i przekazali go w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia 2020 roku w Jaroszowcu. Sposób prowadzenia samochodu przez kierującego audi wydał się dość podejrzany mężczyznom, którzy jechali przed nim. Kierowca raz przyspieszał, po chwili hamował i dalej z piskiem opon ruszał. Na łuku drogi wyprzedzał rząd  pojazdów.

31-latek  został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany w ręce policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy – miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców powiatu olkuskiego, którzy ujęli pijanego kierowcę. Ich zdecydowana reakcja na łamanie prawa, pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Zachowanie obu mężczyzn świadczy o wsparciu, jakie niesie Policji społeczeństwo w codziennej walce z nietrzeźwymi kierowcami.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o