powiat

Dobra wiadomość dla pasażerów: od 1 lutego 2021 r. osoby korzystające z linii autobusowej Tarnawa -Olkusz przez Trzyciąż i Jangrot będą mogli dotrzeć bezpośrednio do ZGH w Bukownie. Realizujący przewozy na tej trasie Adam Przybek Trans-Bek, w związku z wnioskami dojeżdżających do pracy, zdecydował się powiększyć ofertę o  dodatkowe, wydłużone kursy.

Przypomnijmy, że przewoźnik działa na linii Tarnawa – Olkusz od października 2018 r., kiedy to wypełnił lukę po likwidacji przez PKM Olkusz linii komunikacji zbiorowej na trasie Tarnawa-Jangrot-Olkusz-Bukowno ZGH. Zabiegi wójta Romana Żelaznego o utrzymanie tej linii, którą poprzedni przewoźnik uznał za nieekonomiczną, trwały kilka tygodni. Ostatecznie znalazł się chętny przedsiębiorca transportowy, który zaryzykował działalność w tym zakresie, ale po dokonaniu własnej oceny sytuacji na trasie zdecydował o realizacji przewozów tylko do Olkusza. Od 1 lutego 2021 r. pojawią się trzy dodatkowe pary kursów, które dowiozą pracowników jak dawniej – aż do ZGH w Bukownie.

Na terenie gminy Trzyciąż przewóz pasażerów z Tarnawy, w ramach przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców tej, leżącej na uboczu miejscowości, jest dotowany z budżetu Gminy, a przewoźnik jest wybierany w formie przetargu nieograniczonego. Trzy nowe, dodatkowe, dłuższe kursy nie są objęte tą dotacją, a opłacalność przywróconej komunikacji z ZGH jest wyłącznie ryzykiem przedsiębiorcy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze