Szesnastu reprezentantów różnych olkuskich środowisk odebrało od burmistrza nominacje do Rady Działalności Pożytku Publicznego, która została powołana na mocy uchwały Rady Miejskiej w Olkuszu. Rada jest organem doradczym i opiniodawczym burmistrza. Członkowie pełnią swoją funkcję społecznie, co oznacza, że nie otrzymują za swoją pracę żadnego wynagrodzenia. Kadencja Rady trwa dwa lata.

Przez ten czas nowo powstały organ będzie pracował nad kilkunastoma zagadnieniami, ważnymi dla lokalnej społeczności, jednak najważniejsze będą te kwestie, które dotyczą organizacji pozarządowych i ich współpracy z innymi jednostkami organizacyjnymi. Chodzi tutaj między innymi o integrację olkuskiego sektora pozarządowego, koordynację działań, promowanie działalności poszczególnych organizacji i wolontariatu, a także dbanie o dobry wizerunek NGO-sów oraz wspieranie publicznej dyskusji nad zagadnieniami społeczeństwa obywatelskiego. Rada będzie opiniować projekty strategii rozwoju miasta, uchwały dotyczące zadań publicznych czy programy współpracy między organizacjami pozarządowymi a Urzędem Miasta.   

Już na pierwszym spotkaniu Rada dyskutowała o najważniejszych wyzwaniach, jakie na nią czekają w najbliższym czasie. Rada będzie się zastanawiać, a jaki sposób zaktywizować istniejące już stowarzyszenia, pomóc im w pozyskiwaniu środków na działalność i rozwiązać ich problemy lokalowe. Członkowie wyszli z inicjatywą ożywienia działalności kulturalnej w klubach osiedlowych, pozyskania funduszy na konserwację ruchomych zabytków takich jak: obrazy, artefakty archeologiczne czy rękopisy, a także ustalenie zasad, na jakich stowarzyszenia mogłyby korzystać z zasobów olkuskich instytucji kultury. W sferze zainteresowań znajdzie się także wspieranie regionalnej turystyki przez szkolenie kadry i lepsze oznakowanie tras.

Rada skupia 16. członków, z czego dziesięć osób to reprezentanci organizacji pozarządowych działających na terenie miasta i gminy Olkusz. Są nimi: Krystyna Bargieł, Katarzyna Biały, Genowefa Bugajska, Andrzej Domagała, Maria Jędrysik, Józef Niewdana, Maria Rzepka, Jacek Sypień, Olga Śladowska i Barbara Wróbel. Wszyscy zostali wybrani na Konferencji Olkuskich Organizacji Pozarządowych pod koniec 2010 roku. Trzy osoby wskazała Rada Miejska w Olkuszu – Łukasza Kmitę, Janusza Dudkiewicza i Małgorzatę Bień. Kolejnymi trzema osobami, wskazanymi przez burmistrza, są: Włodzimierz Łysoń, Jacek Imielski i Elżbieta Michta.

Konferencja, która powołała członków Rady odbyła się na zakończenie projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser z udziałem środków unijnych „Tworzenie i wspieranie porozumień (sieci) organizacji pozarządowych o charakterze terytorialnym oraz branżowym”. Projekt realizowany był przez dwa lata, a utworzenie Rady było efektem finalnym tego projektu.

Dyskusja pod tym wątkiem sięgnęła tak niskiego poziomu, że zdecydowaliśmy się na zablokowanie możliwości dodawania kolejnych komentarzy. Jednocześnie prosimy niektórych dyskutantów o poszanowanie innych osób korzystających z tego portalu i ich intelektu. Ubliżanie, powtarzanie kilkanaście razy tej samej treści i natarczywe narzucanie swojej wizji, naszym zdaniem narusza ogólnie przyjęte zasady społeczne i nie sprzyja konstruktywnej dyskusji.    

{jcomments lock}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam3
adam3
12 lat temu

[quote name=”zaciekawiona”]do eva
ciekawa jestem jak burmistrz może zapewnić „neutralność światotpoglądową”? Różne rzeczy czytałam ale takich „kwiatków” dawno nie!
Każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania, konstruktywnej krytyki innych ale powinien też uszanować zdanie innych. A jeżeli tak nie postępuje to wystawa sobie sam laurkę![/quote]
Będąc burmistrzem neutralnym, a nie burmistrzem dewotem, blondynko 😛

zaciekawiona
zaciekawiona
12 lat temu

do eva
ciekawa jestem jak burmistrz może zapewnić „neutralność światotpoglądową”? Różne rzeczy czytałam ale takich „kwiatków” dawno nie!
Każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania, konstruktywnej krytyki innych ale powinien też uszanować zdanie innych. A jeżeli tak nie postępuje to wystawa sobie sam laurkę!

niesmiala
niesmiala
12 lat temu

[quote name=”Siódmy”]W Olkuszu Rada Radę Radą Pogania, identycznie jak w CCCP ;-)[/quote]
…cep cepa cepem? 😳

Siódmy
Siódmy
12 lat temu

W Olkuszu Rada Radę Radą Pogania, identycznie jak w CCCP 😉

Ducat-o
Ducat-o
12 lat temu

[quote name=”Delgado”]A ta z tym wielkim rudym łbem nawet nie patrzy Rzepce w oczy. Dlaczego?[/quote]

To całe towarzystwo jest bardzo szemrane i nieszczere, jak ten cały ich przywódca 😮

Eva
Eva
12 lat temu

Burmistrz Rzepka jest złym gospodarzem ponieważ nie potrafi zapewnić neutralności światopoglądowej miasta. O ile dobrze pamiętam został wybrany na burmistrza jako mniejsze zło, i takim też jest, mniejszym złem. Sprzeciw wobec jego postępowania jest na tym forum dla mnie zrozumiały.

Olkuszaninek
Olkuszaninek
12 lat temu

[quote name=”blokowy”]KRECIKA wcześniej zamknęli aby wielka rada mogłą pierwszy sukces odtrąbić 😀 i gadają że kulturalne centrum osiedlowe powstanie w budowlach parafialnych Kolbego! …[/quote]

NIE PRZENOŚCIE NAM KULTURY DO KOŚCIOŁÓW!

Colodent
Colodent
12 lat temu

[quote name=”kamil.”]
Poziom tej dyskusji (bardziej monologu) jest żenujący. Rozmowa sięga dna, a forum okupuje jeden człowiek. Masakra…[/quote]
Kamilu, nikt nie broni ci pisać mądrze. Dostrzegam na tym forum conajmniej sześciu oponentów do niezrozumiałej aktywności olkuskich działaczy. Admin gdyby chciał mógłby tę ilość potwierdzić, ale w końcu nie jest istotne ilu pisze, tylko co. Jeżeli ktoś nie ufa władzy sterowanej odgórnie przez kościół katolicki ma pełne prawo wyrażać swoje uzasadnione obawy, a ton tych wypowiedzi nie jest adekwatny do stopnia kościelnej ingerencji. Każdy też ma prawo być apostatą, ateistą lub innowiercą i w dobie powszechnej kościelnej indoktrynacji naszego kraju „jedynie słusznymi prawdami” wyrażać swój sprzeciw. Przyjmijmy zasadę, na ile Admin pozwala, tyle można, i jak się wydaje tych conajmniej sześciu oponentów ma jeszcze spory zapas do wykorzystania. P.S. Po charakterze pisma widzę, że to ty robisz tutaj sztuczny tłum, pisarzyku 😉

kamil.
kamil.
12 lat temu

[quote name=”Prawdopisarz”] Na forum, jeżeli coś ci nie pasi, wchodzić nie musisz. Forum jest twoje, ale, zasmucę cię, jest przede wszystkim moje, bo to ja, a nie ty, zabieram tutaj głos. Ty co najwyżej dajesz głos nie odnosząc się, w tym przypadku do Olkusza Radzieckiego, ale do moich wpisów. Są, jakie są, będzie więcej, no chyba, że wszędobylskie watykańskie katosłużby wsadzą swój czarny dziób i mnie zablokują. Wtedy też dam radę. I na dobranoc dwie sprawy: .KROPLA DRĄŻY SKAŁY .KRAJU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN! .[/quote]
Poziom tej dyskusji (bardziej monologu jednego użytkownika) jest żenujący. Rozmowa sięga dna, a forum okupuje jeden człowiek. Masakra, czytać się nie da. Czy Przegląd nie może wprowadzić obowiązkowej rejestracji żeby komentować???

Piotruś
Piotruś
12 lat temu

[quote name=”psychopata”]Piotruś, lepiej by ci weszło w nawyk pamiętanie o wzięciu tabletki[/quote]
.
Twoja obecność tutaj jest oczekiwana i pożądana. Paciorek, siusiu, i spać… nic więcej tobie nie mogę powiedzieć, mały katomóżdżku 😉 .

Prawdopisarz
Prawdopisarz
12 lat temu

[quote name=”POeto-PiSarz”]Nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w dyskusję, dlatego kończąc ten wątek i wracając do lektury książki napiszę Ci….[/quote]
.
Nie wiem jak ci wychodzi z czytaniem, bo jeżeli tak, jak z pisaniem, to kiepsko… i to też już ci ktoś kiedyś napisał. Sorry pseudopisarzu, ale nie musisz na to forum zaglądać. Możesz sobie przeczytać, i owszem, bardzo dobry artykuł o Olkuszu Radzieckim jakim uracza nas od pewnego czasu szanowny katohobbysta, i tyle. Na forum, jeżeli coś ci nie pasi, wchodzić nie musisz. Forum jest twoje, ale, zasmucę cię, jest przede wszystkim moje, bo to ja, a nie ty, zabieram tutaj głos. Ty co najwyżej dajesz głos nie odnosząc się, w tym przypadku do Olkusza Radzieckiego, ale do moich wpisów. Są, jakie są, będzie więcej, no chyba, że wszędobylskie watykańskie katosłużby wsadzą swój czarny dziób i mnie zablokują. Wtedy też dam radę. I na dobranoc dwie sprawy:
.
KROPLA DRĄŻY SKAŁY
.
KRAJU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN!
.

psychiatra
psychiatra
12 lat temu

Piotruś, lepiej by ci weszło w nawyk pamiętanie o wzięciu tabletki

Prawdopisarz
Prawdopisarz
12 lat temu

[quote name=”POeto-PiSarz”]I…Szanuję Twoją Ateistyczną wizję świata, ale Ty uszanuj katolicką innych ludzi w tym mieście. Nie dopatruj się we wszystkim spiskowej teorii dziejów…[/quote]
.
Przykro mi, ale miejscem KATOLIKA jest kościół i jego prywatny dom. I tyle. A DLA WSZYSTKICH JEST CAŁA RESZTA. Niestety, wiara za sprawą nawiedzonych katohobbystów ryje się wszędzie, do szkół, do urzędów i innych miejsc publicznych. Zmyślam sobie? Na szczęście nie tylko ja to dostrzegam. Katolicy pod pretekstem misji usiłują narzucać wszystkim swoje zasady i wierzenia, zasady BARDZO WĄTPLIWEJ WARTOŚCI. Zmyślam sobie? Nie, brachu, jest nas coraz więcej, którzy to widzą i chcą o tym głośno pisać i mówić. Obserwuję ten świat i nie ma najmniejszego powodu aby brać z katolików jakikolwiek przykład. Nie są ani lepsi, ani gorsi od innych, napewno ze swoją wiarą bardzo nachalni i upierdliwi. Dla katolików dom i kościół, reszta dla wszystkich! I tak w kółko, AŻ WEJDZIE WSZYSTKIM W NAWYK 🙂 .

POeto-PiSarz
POeto-PiSarz
12 lat temu

Nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w dyskusję, dlatego kończąc ten wątek i wracając do lektury książki napiszę Ci:

jak chcesz wiedzieć, to nie chodzę do kościoła, bo taki jest mój wybór. Jednocześnie nie krytykuję tych, co chodzą i wierzą – mają do tego prawo, a tym masz obowiązek to uszanować. Nie podoba mi się, jak ktoś agresywnie odnosi się do innych i mam prawo zareagować. Internet to nie jest spluwaczka, do której możesz notorycznie pluć na wszystkich. To jest przestrzeń publiczna – też moja- i wreszcie niech to do Ciebie dotrze.

Prawdopisarz
Prawdopisarz
12 lat temu

[quote name=”POeto-PiSarz”]
Masz prawo do swojego zdania, ale nie musisz go powtarzać setki razy. Za pierwszym razem do nas dotarło. Ubliżasz naszej inteligencji tymi śmieciowymi komentarzami.[/quote]

Hmmm, szanowny inteligentny. A przeciaż niedalej jak wczoraj, niedalej jak w niedzielę przedostatnią i jeszcze wcześniejszą, i dziesiątki, setki, tysiące niedziel poprzednich TEŻ GŁOSZONO W KÓŁKO TO SAMO! Czy to gadanie w kółko tego samego nie ubliża twojej inteligencji?! Otóż, szanowny inteligentny, i ja biorę z tego gadania przykład. Podobnie jak każdą głupotę i kłamstwo można przez lata wmówić, liczę na to, że można i PRAWDĘ.
.
Piszę, bo chcę uchronić nasze miasto przed aktywnością katohobbystów którzy Olkusz widzą średniowiecznym CIEMNOGRODEM. Zapewniam cię, że nie jestem jedynym, choć w mniejszości, ale, jak mawiają Polanie: „KROPLA DRĄŻY SKAŁY”.
.
KRAJU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN! 😉
.

POeto-PiSarz
POeto-PiSarz
12 lat temu

I jeszcze jedno Ci powiem. Wykazujecie we dwoje te same skrajności. Z tą różnicą, że on nienawidzi Niemców, Żydów i Rosjan, a ty Katolików. Nie akceptujecie tego, że ludzie są różni i mają prawo do swoich poglądów i wierzeń. Szanuję Twoją ateistyczną/agnostyczną wizję świata, ale Ty uszanuj katolicką innych ludzi w tym mieście. Nie dopatruj się we wszystkim spiskowej teorii dziejów.

I nie uprawiaj tutaj swojego „Poletka Pana P.”. Bo to już było i też nie zrobiło furrory.

POeto-PiSarz
POeto-PiSarz
12 lat temu

Bo jedynymi osobami na świecie, które maja licencję na prawdę jesteś Ty i prezes Kaczyński. A ja i reszta ludzi na tym portalu, mieście i w kraju to ciemny lud, nie potrafiący odróżnić dobra od zła, niewykształcony i stawiający z rana tarot.

Masz prawo do swojego zdania, ale nie musisz go powtarzać setki razy. Za pierwszym razem do nas dotarło. Ubliżasz naszej inteligencji tymi śmieciowymi komentarzami.

Prawdopisarz
Prawdopisarz
12 lat temu

[quote name=”POeto-PiSarz”]Dlaczego ten człowiek od trzech dni prowadzi sam ze sobą dialog obrażając wszystkich naokoło?????[/quote]

PRAWDA obraża tylko tych, którzy żyją w kłamstwie i obłudzie. Wskaż KŁAMSTWA tutaj napisane 😆 😆 😆

POeto-PiSarz
POeto-PiSarz
12 lat temu

Dlaczego ten człowiek od trzech dni prowadzi sam ze sobą dialog obrażając wszystkich naokoło?????

Historyk
Historyk
12 lat temu

.
Jeszcze na początku ubiegłego tysiąclecia ziemie obecnej Polski zamieszkiwały plemiona Polan. Żyli szczęśliwie w zgodzie z Naturą, potrafili bez trudu odróżnić fikcję od rzeczywistości, uprawiali ziemię, zajmowali się rybołówstwem i myślistwem.
.
I na te spokojne ziemie Polan najechali z Południa barbarzyńcy z krzyżem przed sobą, a z płonącymi stosami i zbrodnią za sobą.
.
Bezbronne, ufne i spokojne plemiona Polan nie miały żadnych szans. Kto uległ ten stał się po wieki watykańskim pachołkiem, kto nie uległ a nie zdążył uciec spłonął na stosie lub został zamordowany skrycie.
.
Kiedy watykańscy barbarzyńcy zdobyli naszą ziemię ogłosili, że przychodzą z wielką miłością od pana, którego nikt nigdy na oczy nie widział. Okupacji nastał czas.
.
KRAJU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN!
.

Światłość Cywilizowa
Światłość Cywilizowa
12 lat temu

No, no, no, kościółek musiał się nieźle w k. bo mi zablokowano możliwość wejścia na forum, i to w chwili, gdy panoszy się tam jakiś (moderacja) ze swoimi pomrocznymi katozwidami. I niech będzie, nic mi do tego, katociemnogród i tak rozsypie się sam, prędzej, czy później 😆 😆 😆
.
DUMNY KRAJU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN 😉
.

Pan Zagadka
Pan Zagadka
12 lat temu

PYTANIE:
Dlaczego Rzepka oświetlił kościół zamiast dziurawych dróg, zapuszczonych kwietników i totalnego brudu?
ODPOWIEDŹ:
Bo liczy na to, że ogłupieni mieszkańcy patrząc w górę nie będą spoglądali pod nogi! Ot cwana bestia! 😉

Janek Pawełek III
Janek Pawełek III
12 lat temu

[quote name=”też z osiedla”]
zapomnij! ja idę swoją drogą i nic mnie rzepka ani ta jego kościelna mafia nie obchodzi![/quote]
Zacznie cię obchodzić jak będziesz musiał się poruszać po Olkuszu na kolanach 😆 😆 😆

Janek Pawełek III
Janek Pawełek III
12 lat temu

[quote name=”legalna zośka”]Piotrku, cały weekend przed komputerem, kilkadziesiąt postów, a takie piękne sloneczko na zewnatrz. Może by ci troche endorfin do krwiobiegu dostarczylo i wiecej tlenu do mózgu. Chlopie, tego sie juz nie da czytac.[/quote]
Hłe hłe hłe. Do niedawna byłeś psychiatrą, potem psychopatą, a teraz jesteś „legalną zośką”. Obecność tutaj twojego ptasiego katomóżdżku jest mi nawet na rękę 😆 😆 😆

też z osiedla
też z osiedla
12 lat temu

[quote name=”Chłopak z osiedla”]… Rzepka ma średniowieczne hobby, i my wszyscy musimy mieć TAKIE SAMO!!! :lol:[/quote]

zapomnij! ja idę swoją drogą i nic mnie rzepka ani ta jego kościelna mafia nie obchodzi!

Chłopak z osiedla
Chłopak z osiedla
12 lat temu

[quote name=”blokowy”]KRECIKA wcześniej zamknęli… i gadają że kulturalne centrum osiedlowe powstanie w budowlach parafialnych Kolbego …[/quote]
.
NIC nowego. Tworzenie z Olkusza ciemnogrodu i ogłupianie mieszkańców jest priorytetem olkuskiej władzy z Rzepką na czele. Ale z drugiej strony czegoż spodziewać się po katechecie, absolwencie KUL-u. Będzie on nam w imieniu kurii biskupiej na siłę wciskał średniowieczny KIT przy każdej nadarzającej się okazji. Będzie nam wtłaczał na każdym kroku średniowieczne KATODOKTRYNY. Jeszcze trochę i będą w Olkuszu żłobki prowadzone przez siostry zakonne, drużyny piłkarskie prowadzone przez pedoksiężulków, bibllioteki przy kościołach, kółka różańcowe i oazy na których niewiasty będą tradycyjnie zachodziły w ciążę, a dyrektorami szkół i placówek zostaną… KATECHECI. Nie będzie Dni Olkusza, będzie organ Hummla, nie będzie majowych festynów, będzie dzień cudaka. Rzepka ma średniowieczne hobby, i my wszyscy musimy mieć TAKIE SAMO!!! 😆

PPP
PPP
12 lat temu

No

ZNANY
ZNANY
12 lat temu

W tej Radzie znalazły się same gwiazdy i gwiazdory. Niewątpliwie największą gwiazdą pod każdym względem jest Rzepkowa, a gwiazdorem napewno niekwestionopwanym jest Niewdana. Czego można się spodziewać od dobrze wyeksploatowanych 70 latków. Jak się na nich patrzy to widać, jak energia z nich kipi. Panie Burmistrzu w czym Panu między innymi oni mają pomagać?ha!, ha!, ha!…

blokowy
blokowy
12 lat temu

KRECIKA wcześniej zamknęli aby wielka rada mogłą pierwszy sukces odtrąbić 😀 i gadają że kulturalne centrum osiedlowe powstanie w budowlach parafialnych Kolbego …

legalna zośka
legalna zośka
12 lat temu

Piotrku, cały weekend przed komputerem, kilkadziesiąt postów, a takie piękne sloneczko na zewnatrz. Może by ci troche endorfin do krwiobiegu dostarczylo i wiecej tlenu do mózgu. Chlopie, tego sie juz nie da czytac.

Maryśka Legalna
Maryśka Legalna
12 lat temu

CYTAT: „Rada będzie się zastanawiać, w jaki sposób zaktywizować istniejące już stowarzyszenia”.

Ha, ha, ha, Rzepce to się naprawdę nudzi. Rada utworzona do zaktywizowania innych Rad?! Już dawno to miasto nie musiało znosić tylu IDIOTYZMÓW naraz. Cep Cepa Cepem Pogania, takie odnosi się nieodparte wrażenie!

Olkuszaninek
Olkuszaninek
12 lat temu

CYTAT: „…Rada będzie się zastanawiać, w jaki sposób zaktywizować istniejące już stowarzyszenia, pomóc im w pozyskiwaniu środków na działalność i rozwiązać ich problemy lokalowe…”

Odpowiedź:
Problemy lokalowe najlepiej rozwiązuje olkuska władza przekazując za darmochę miastowe lokale pazernym instytucjom kościelnym. Kościelny caritas otrzymał w prezencie piękny okrzyżowany od posadzki po sufit krzyżem budynek, a wy obradujcie sobie na klepisku w Maćkowej stodole 😆

P.S. Osobiście jestem za tym, aby te wszystkie Rady i Organizacje rozgonić w p…, a władza, której za to płacą niech się BIERZE DO ROBOTY! DO ROBOTY – NIEROBY!!!

Muzykant
Muzykant
12 lat temu

Ja tam widzę że za sprawą burmistrza i jego rodziny jedynym organem olkuskiej kultury jest ORGAN HUMMLA… 😆 😆 😆

Mydło w płynie
Mydło w płynie
12 lat temu

[quote name=”szare mydło”][quote name=”Mydełko Fa”]Rada Radę Radą Pogania :-)[/quote]
… toż to prawie jak Cep Cepa Cepem… w skrócie CCCP :lol:[/quote]
Słusznie zauważyliście koledzy. Rzepka tworzy nam w Olkuszu taki mały Związek Radziecki czyli: MIASTO RAD… tyle, że czarne, a nie czerwone!!! I skończymy dokładnie tak samo, bardzo nędznie 🙁 🙁 🙁
.

szare mydło
szare mydło
12 lat temu

[quote name=”Mydełko Fa”]Rada Radę Radą Pogania :-)[/quote]
… toż to prawie jak Cep Cepa Cepem… w skrócie CCCP 😆

Mydełko Fa
Mydełko Fa
12 lat temu

Rada Radę Radą Pogania 🙂

Oczytany
Oczytany
12 lat temu

Lepiej pasuje „Pasożytnicza Rada Powołana”… ale się szemrane olkuskie towarzystwo spultało, czerwono jak za głębokiej komuny. Jak ja kocham ten czerwony kolor, prosimy o więcej, olkuskie NIEROBY 😆 😆 😆

Ateista
Ateista
12 lat temu

ha, ha, ha

AGH-owiec
AGH-owiec
12 lat temu

Magistra po KUL-u można bardzo łatwo rozpoznać, wiecie po czym? …
Po kropce 😆

Ateista
Ateista
12 lat temu

[quote name=”Polanin Odnowiciel”][quote name=”obserwator olkuski”]kolejna rada wzajemnej adoracji będzie się nawzajem nagradzała, poklepywała, mamy same kapituły – artystów(Nagroda Artystyczna), filantropów,wolontariuszy (Cordis Nobilis) boję się zajrzec do lodówki – wyskoczą te same twarze! Olkusz dziurami, pomnikami i stowarzyszeniami stoi! :P[/quote]

No i jeszcze krzyżami stoi, albo raczej wisi 🙂 .[/quote]

Nam nie wisi, nam stoi 😆

Ateista
Ateista
12 lat temu

[quote name=”Polanin Odnowiciel”][quote name=”obserwator olkuski”]kolejna rada wzajemnej adoracji będzie się nawzajem nagradzała, poklepywała, mamy same kapituły – artystów(Nagroda Artystyczna), filantropów,wolontariuszy (Cordis Nobilis) boję się zajrzec do lodówki – wyskoczą te same twarze! Olkusz dziurami, pomnikami i stowarzyszeniami stoi! :P[/quote]

Nam nie wisi, nam stoi 😆

No i jeszcze krzyżami stoi, albo raczej wisi 🙂 .[/quote]

Polanin Odnowiciel
Polanin Odnowiciel
12 lat temu

[quote name=”obserwator olkuski”]kolejna rada wzajemnej adoracji będzie się nawzajem nagradzała, poklepywała, mamy same kapituły – artystów(Nagroda Artystyczna), filantropów,wolontariuszy (Cordis Nobilis) boję się zajrzec do lodówki – wyskoczą te same twarze! Olkusz dziurami, pomnikami i stowarzyszeniami stoi! :P[/quote]

No i jeszcze krzyżami stoi, albo raczej wisi 🙂 .

obserwator olkuski
obserwator olkuski
12 lat temu

kolejna rada wzajemnej adoracji będzie się nawzajem nagradzała, poklepywała, mamy same kapituły – artystów(Nagroda Artystyczna), filantropów,wolontariuszy (Cordis Nobilis) boję się zajrzec do lodówki – wyskoczą te same twarze! Olkusz dziurami, pomnikami i stowarzyszeniami stoi! 😛

AGH-owiec
AGH-owiec
12 lat temu

Wszyscy po KUL-u mają dożywotne odbicie spowodowane kilkuletnim badaniem zawartości powietrza w powietrzu. Namnażanie niczego z niczego do niczego to ich specjalność.

smyk
smyk
12 lat temu

nieeeeee no to to już jest pszegięcie . i ja nienadązam z tymi wymyslanymi farmazonami .ludzieeee dajcie pożyć .kolejna banda, no nieeee ! !

Zof Filo
Zof Filo
12 lat temu

[quote name=”koala”]Chamstwo się szerzy i tyle. Za darmo radzą to niech radzą. Większość z nich robi to świetnie. O co wam chodzi? Może sami podziałajcie coś dla tego miasta a potem szydźcie. Nie mogę czasem czytać tych komentarzy….[/quote]

A ja k… widzę, że w tym Olkuszu to tylko radzą i radzą. I nawet masz rację, od paru lat wszyscy w tej sitwie nieźle sobie radzą, i niech sobie radzą tak dalej.

Therry
Therry
12 lat temu

A mnie się wydaje, że tutaj chodzi o zamydlenie odpowiedzialności. Jaki nędzny Olkusz jest każdy widzi, tylko kto teraz kogo rozliczy, gdy jedni są wybierani do nadzorowania tych którzy nadzorują innych. Ciemny lud wszystko kupi. Niech panowie wybrani do tej rady łaćznie z burmistrzem zajmują się lepiej tym czym zajmować się powinni (bo na razie im to kiepsko wychodzi) a dopiero potem niech biorą się za MYDLINY. 😆 😆 😆

koala
koala
12 lat temu

Chamstwo się szerzy i tyle. Za darmo radzą to niech radzą. Większość z nich robi to świetnie. O co wam chodzi? Może sami podziałajcie coś dla tego miasta a potem szydźcie. Nie mogę czasem czytać tych komentarzy….

Observer
Observer
12 lat temu

A ja ciągle widzę wszędzie te same gęby. Już roztrojenia organów dostałem 😮 .

KULoodporny
KULoodporny
12 lat temu

[quote name=”GOROL”]Scyro prowda, tys prowda, i gówno prowda.
Kolejna sitwa do nicnierobienia.
Pytanie do burmistrza za sto punktów: Ile wynosi rachunek za całodobowe nikomuniepotrzebnejupiteroweoświetleniekościoła i dlaczego tej kwoty nie przeznaczy się dla olkuskiej biedoty której za czasów pańskiej kadencji w Olkuszu przybyło? Powtarzam pytanie: Ile wynosi cała kwota miesięcznie łącznie z obsługą i konserwacją, i może jeszcze przy okazji po jasną cholerę i komu jest to oświetlenie potrzebne, przecież jak ktoś bardzo chce to trafi, nawet ślepiec.[/quote]
Rada miasta i burmistrz za nasze pieniądze oświetlają sobie drogę do nieba i naiwnie włażą do tyłka kościelnej władzy. Marnotrawią olkuski budżet na BYLE CO, a olkuska biedota mieszka w slumsach!!! Uch, rozgoniłbym tę ciemnotę na cztery wiatry!!!