Starający się o reelekcję prezydent RP Andrzej Duda w czwartek zawitał do Olkusza. Na rynku witał go tłum mieszkańców.

Andrzej Duda zachęcał do licznego udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę. -Chciałbym Państwa prosić, abyście mnie wsparli w tych wyborach, żebym mógł zostać ponownie wybrany na urząd prezydenta Rzeczypospolitej i ponownie go sprawować dla rozwoju Polski, dla realizacji planu politycznego, który oznacza ukierunkowanie całej polityki państwowej realizowanej przez państwowe władze – przede wszystkim przez prezydenta – na człowieka, rodzinę i na rozwój gospodarki – mówił prezydent Duda.

W swoim wystąpieniu zapewnił też, że żaden z programów społecznych nie zostanie zlikwidowany. Mówił także m. in. o konieczności przeprowadzenia do końca reformy wymiaru sprawiedliwości, realizacji ambitnych inwestycji, wzroście wynagrodzeń poprzez rozwój gospodarki czy konieczności ugruntowania konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. 

Na spotkaniu na olkuskim rynku byli również: premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, wiceminister sportu Jacek Osuch oraz samorządowcy.

Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców nie zabrakło również przeciwników prezydenta, z tęczowymi flagami i transparentem z napisem „Konstytucja”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze