lampa

Od ponad miesiąca mieszkańcy osiedla Centrum próbują wywalczyć naprawienie oświetlenia na ulicy Nullo w rejonie od Ekonomika, przez Szkołę Podstawową nr 4, Stary Cmentarz, staw, aż do MOK-u. Brak oświetlenia ulicznego w tamtym miejscu daje się we znaki wszystkim przechodzącym tamtędy po zmroku mieszkańcom, a okoliczni wandale mają spore pole do popisu. Mieszkańcy żalą się, że dzwonią, piszą pisma, a na ulicy Nullo w dalszym ciągu panują egipskie ciemności. Zaraz po zgłoszeniu interwencji do naszej redakcji sprawdziliśmy, jak to z tymi lampami jest i rzeczywiście, nie można pozazdrościć temu, kto musi przemierzyć ten odcinek inaczej niż samochodem.

Odpowiedzialna za oświetlenie w tamtej części miasta jest gmina, która ma zawartą umowę z firmami energetycznymi na obsługę konkretnych rejonów. Po zgłoszeniu usterki przez urząd, firma ma 10 lub 15 dni na usunięcie usterki. Okazuje się, że rzeczywiście mieszkańcy i przewodniczący osiedla zgłosili urzędowi usterkę, ten przekazał informację firmie, a ta… naprawiła lampy. A światła jak nie było, tak nie ma.

– Były telefony i pisma do urzędu i do administracji osiedla, ale usterka według firmy odpowiedzialnej za oświetlenie uliczne jest ciężka do diagnozy – poinformował nasz Czytelnik. – Teraz po godzinie 22:00 ciężko przejść koło olkuskiego stawu, gdyż młodzież urządza sobie tam miejsce do libacji, czy jak na przykład ostatnio, robienie ogniska z połamanych drzew. Policja nie przyjedzie, bo gdzie pójdą we dwójkę? Często upustowi emocji towarzyszy wyżywanie się na stacji meteo albo na koszach przy stawie. Czy ktoś idący po filmie z kina albo koło cmentarza i stawu do miasta musi zostać ograbiony lub dotkliwie pobity, by ktoś w końcu zrozumiał, że jeśli są zgłoszenia to awarię należy usunąć!i – denerwuje się Czytelnik.

W olkuskiej komendzie dowiedzieliśmy się, że teren ten nie był objęty szczególnym dozorem. – W ciągu wspomnianego miesiąca policjanci interweniowali dwa razy i były to zgłoszenia dotyczące zakłócania ciszy nocnej – tłumaczy mł. asp. Marcin Dzięcioł, rzecznik prasowy olkuskiej policji.

Równo miesiąc temu oficjalne pismo z dokładną lokalizacją 14 zepsutych lamp na całym osiedlu Centrum złożył w magistracie jego przewodniczący. – Znalazły się na tej liście również lampy, o których mowa w interwencji mieszkańców. Tego samego dnia wieczorem lampy już działały – mówi Henryk Gamrat, przewodniczący osiedla Centrum. – Otrzymałem również informację, że są problemy z naprawieniem lamp na ulicy łączącej ul. Nullo z ul. Króla Kazimierza Wielkiego i usunięcie tej usterki potrwać może dłużej.

W olkuskim magistracie otrzymaliśmy potwierdzenie, że mieszkańcy i przewodniczący zgłaszali problemy kilkukrotnie. Urzędnicy twierdzą również, że zgłosili usterkę firmie odpowiedzialnej za naprawę. Ta z kolei zapewniła, że ją usunęła. W miniony poniedziałek, czyli miesiąc po pierwszym zgłoszeniu, lampy nie działały na pewno i interweniowała w magistracie nasza redakcja. Wszystko wskazuje na to, że awaria jest spowodowana uszkodzeniami, których ktoś dokonuje celowo. Otrzymaliśmy zapewnienie, że newralgiczny region przy ulicy Nullo będzie oświetlony w całości wkrótce, a naprawa z powodów technicznych jest trudna. O efektach naszej interwencji powiadomimy Czytelników na łamach Przeglądu Olkuskiego.

14
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
14 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
mieszk.os.mieszkaniecosiedlaMAKNOWYOsiedlowiec Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszk.os.
mieszk.os.

akademia akademią ale prawdę napisałem.osobiście znam gamrata,kryksztaina,słuszniaka i na własne oczy widziałem jak sprawdzali oświetlenie. nie sa to żadne peany tylko praca społeczników.i tyle, a jak ci się prawda nie podoba to pisz kłamstwa zazdrość innym poczujesz się pewnie lepiej ….. ?.

mieszkaniecosiedla
mieszkaniecosiedla

[quote name=”WAWA”]z tego co słyszałam i widziałam to przegląd oświetlenia na osiedlu Centrum jest robiony często przez przewodniczącego Henryka Gamrata i innych członków zarządu.Wykonują to w nocy i to jest dopiero poświęcenie,Wyrazy uznania za poświęcenie.[/quote]
A czy pan Przewodniczący może przestać pisac peany pochwalne na swoją rzecz? Czuję się jak na akademii ku czci.

MAK
MAK

PO INTERWENCJACH PRZEWODNICZACEGO I MIESZKAŃCÓW WIDAĆ POPRAWĘ.MYŚLĘ, ŻE TO BEDZIE NA DŁUŻEJ.CZUWAM.

NOWY
NOWY

Osiedlowiec jesteś bardzo sflustrowany.Wyluzuj bo się szybko zestarzejesz i nie zakosztujesz życia.zdrowka zycze.

Osiedlowiec
Osiedlowiec

[quote name=”NOWY”] Problem został zauważony. Pan burmistrz nie jest w stanie sprawdzać stanu oświetlenia codziennie, ale teraz mam nadzieję będzie rozliczał ludzi za to odpowiedzialnych. Bo jak na razie to tylko jemu się dostaje. Może trzeba coś lub kogoś zmienić. Dlaczego ma obrywać za czyjś przydział czynności. Zobaczymy co… .[/quote]

Lista zastrzeżeń do pracy olkuskich burmistrzów jest bardzo duża. Olkusz jest brzydkim i źle funkcjonującym miastem, gdyby iść twoim tokiem myślenia, Grzesiu, trzeba by w Olkuszu wymienić wszystkich i wszędzie. Jest prostsze wyjście, po prostu jak najszybciej wymienić burmistrzów, i NIE MA O CZYM GADAĆ!!!
.
.

NOWY
NOWY

Problem został zauważony.Pan burmistrz nie jest w stanie sprawdzać stan oświetlenia codziennie ale teraz mam nadzieje bedzie rozliczał ludzi za to odpowiedzialnych.Bo jak narazie to tylko jemu sie dostaje.Może trzeba coś lub kogoś zmienić …….. .Dlaczego ma obrywać za czyjś przydział czynności.Zobaczymy co ……… .

Osiedlowiec
Osiedlowiec

No to dziwne, bo u nas na Osiedlu Młodych z powodu pierwszej od stu lat wizyty szanownego burmistrza zaświeciły jak na komendę wszystkie lampy. Powodem egipskich ciemności na ulicy Nullo mogą być:

1/ Tymczasowe zabranie oświetlenia na osiedle Młodych na czas wizyty tam burmistrza lub

2/ Celowe psucie oświetlenia aby burmistrz po raz pierwszy od stu lat raczył zainteresować się tą częścią miasta.

Narzekającym na brak oświetlenia podpowiadam, że kilka jupiterów cudnie i bezawaryjnie oświetla najbliższe sąsiedztwo siedziby burmistrza, jupitery nie tylko świecą, ale i grzeją (to informacja dla zziębniętych!) 😀

WAWA
WAWA

z tego co słyszałam i widziałam to przegląd oświetlenia na osiedlu Centrum jest robiony często przez przewodniczącego Henryka Gamrata i innych członków zarządu.Wykonują to w nocy i to jest dopiero poświęcenie,Wyrazy uznania za poświęcenie.

J23
J23

Gmina się postarała i usunięto prawie wszystkie usterki.Mam nadzieję, że taki stan będzie trwał długo.Nadal musimy czuwać nad naszym bezpieczeństwem, oświetleniem i zgłaszać wszelkie nieprawidłowości do Wydziału Drogowego UMiG-tel.(32) 6260157.-usterki oświetleniowe.

name
name

Teraz świecą wszystkie lampy.Potrzeba jest częstszych patroli policji w okolicach stawu przy ul. Nullo.Panowie Policjanci liczymy na Was.Do roboty ……. .Obserwujemy Waszą pracę.Jak Was widzą tak Was piszą.Pozdrawiam.

pavv
pavv

Robienie ogniska to przestępstwo jest czy jak?

Scalska
Scalska

przynajmniej od miesiaca nie bylo pradu kolo stawu. raz sie swiecilo a raz nie. najwyzsza pora, zeby to naprawic raz a porzadnie. lampy na ulicy kolo cmentarza dalej nie swieca.

spacerowicz
spacerowicz

często spaceruję z psem i uważam, że miesiąc bez prądu na osiedlu to duża przesada.w tym okresie były miejscami awarie ale po paru dniach były usuwane.w tym czasie osobiście widziałem przewodniczącego Gamrata z kolegą z zarzadu jak sprawdzali oświetlenie na ulicach a było to naprawdę późno bo ok.22 w nocy.prawdziwi społecznicy.brawo ……… .

mariuszke85
mariuszke85

szkoda kasy na prąd hehe.