Artykuł sponsorowany

We wrześniu 2020 r. w Olkuszu w Centrum Języków Obcych IMPULS na ul. Króla Kazimierza Wielkiego 59 ponownie ruszą zajęcia Szkoły Rysunku Zalubowski.

Szkoła Rysunku Zalubowski kształci w elemencie rysunku uczniów w przedziałach wiekowych: 6 – 8, 9 – 12, 13 – 15, oraz powyżej 16 lat. Zakres kształcenia, poza rysunkiem podstawowym, obejmuje jego zastosowania w ilustracji i komiksie, rysunku projektowym z uwypukleniem rysunku architektonicznego oraz rysunku konceptualnym dla komunikacji wizualnej i art conceptów.

Doświadczenie, jakość, kompetencja

Mamy ponad 17 lat doświadczenia w nauczaniu rysunku. Pierwszą szkołę otworzyliśmy w 2002 r. Od wielu lat tworzymy autorską strukturę organizacyjną i metodykę nauczania, a nasza szkoła została objęta w części swoich placówek kuratorskim nadzorem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Opracowaliśmy jakościowy i ciekawy program nauczania, który realizuje kompetentna oraz zaangażowana kadra. Nasi nauczyciele to świetni artyści, kreatorzy i pedagodzy z powołania.

Dzięki współpracy z nami setki osób osiągnęły swoje wymarzone cele edukacyjne i rekrutacyjne. Przekazaliśmy im konkretną wiedzę oraz umiejętności, robiąc to z najwyższą starannością i poświęceniem. Wielu naszych absolwentów to czynni artyści, projektanci i architekci. Kilku z nich to obecnie członkowie naszej kadry.

Kurs rysunku dla dzieci w wieku 6-12 lat

Dla dzieci i młodszych uczestników nauka rysunku jest kapitalnym wsparciem rozwoju kreatywności, sprawności intelektualnych i charakterologicznych, zdolności obserwacyjnych i poznawczych, ale także sprawności manualnej oraz rozwoju innych zintegrowanych procesów psychologicznych. Dzięki rysowaniu dziecko otwiera się na świat i go bada, dokumentuje swoje poznanie, rysunek jest przygodą i w sensie symbolicznym podróżą małych odkrywców. Lekcje rysunku prowadzone są w miłej atmosferze a twarze, zwłaszcza tych najmłodszych uczniów z reguły wesołe i uśmiechnięte, bo udane rysunki nie tylko uczą ich wielu rzeczy, ale też dodają pewności siebie i satysfakcji.

Kurs rysunku dla młodzieży w wieku 13-15 lat

Kurs młodzieżowy 13-15 lat Szkoły Rysunku Zalubowski to sprawdzona oferta dla osób chcących rozwijać swoje artystyczne hobby, ale też dla kandydatów do liceów plastycznych. Na tym poziomie wiekowym znacznie podwyższamy poziom oceny rezultatów i wymagań. W wydłużonym czasie lekcji wprowadzamy rysunek studyjny modela i martwej natury. Uczniowie na naszych lekcjach stykają się z ilustracją, plakatem, komiksem, makietą i innymi formami rysunku narracyjnego. Wychodzimy naprzeciw kulturalnym zainteresowaniom naszych uczniów. Rysujemy postacie i sceny ze znanych uniwersów literackich, filmowych oraz gier. Projektujemy własne fabuły i art concepty.

Kurs rysunku artystycznego i architektonicznego od 16 lat


Do najstarszych grup trafia przede wszystkim młodzież zainteresowana podjęciem studiów związanych ze sztuką, architekturą, komunikacją wizualną, reklamą, dizajnem, mediami lub rozrywką. W naszej szkole można otrzymać kompetentną pomoc w tworzeniu własnej prezentacji. Pomogliśmy wielu osobom stworzyć interesujące teczki i portfolio do dziesiątek wyższych uczelni w całej Polsce i za granicą. Na nasze zajęcia uczęszczają również hobbyści zainteresowani rozpoczęciem nauki rysunku lub wzmocnieniem swoich umiejętności.

Zajęcia rysunku online

W roku szkolnym 2020/21 Szkoła Rysunku Zalubowski planuje uruchomienie lekcji w formie online live. Będą one polegały na pracy nauczyciela w grupie 10-12 osób z zastosowaniem oprogramowania konferencyjnego i tabletu graficznego z oprogramowaniem. Lekcje te umożliwią korzystanie z naszych zajęć osobom z grup ryzyka oraz osobom niekorzystającym z lekcji stacjonarnych. Formuła zajęć umożliwi zdalną opiekę nauczyciela nad uczniem, korektę i ocenę pracy ucznia realizowaną w czasie rzeczywistym i zagwarantują 100% bezpieczeństwo sanitarne.

Kadra nauczycielska

Opiekunem olkuskiej filii będzie Wojciech Osielczak, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie oraz studium pedagogicznego przy Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, fotografią. Wojciech uczy w Szkole Rysunku Zalubowski od 2016 roku od początku wykazując się nieprzeciętną sumiennością, troską o wyniki uczniów, pasją i inteligencją w pracy. Jego lekcje są bardzo dojrzałe i poważne, ale i zarazem bardzo kreatywne i pełne radości.


Wszystkich chętnych do zapisu na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne zapraszamy na naszą stronę internetową https://szkola.zalubowski.pl/ oraz do kontaktu mailowego: kontakt@zalubowski.pl lub telefonicznego pod numerem 502 027 408.