Olkusz

Chodniki, nowa nawierzchnia, zmodernizowane miejsca parkingowe – tak prezentuje się spora część ul. Orzeszkowej na olkuskim Osiedlu Młodych. Inwestycja niedawno została zakończona. Na modernizację czeka ostatni odcinek ulicy.

Całość prac wykonano za około 1 mln 200 tys. złotych. Na drogowe przedsięwzięcie gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakres robót obejmował budowę kanalizacji deszczowej odwadniającej, przebudowę jezdni, chodników i miejsc parkingowych, wykonanie nowej nawierzchni, miejsc parkingowych.

– Z tego remontu z pewnością ucieszą się liczni Mieszkańcy Osiedla Młodych. To już przedostatni etap prac. Mamy już zaplanowany kolejny krok, który planujemy wykonać ze wsparciem dofinansowania pozyskanego w ramach Polskiego Ładu. Niebawem będę miał przyjemność ogłosić wiele bardzo dobrych drogowych informacji, które zainteresują Mieszkańców całej gminy – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Wykonawcą remontu jest firma P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior z Miechowa, która na prace udzieliła ośmioletniej gwarancji.

fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze