Trzeci raz w tym roku dzięki „Dobremu Duszkowi” najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta i gminy Olkusz dostali sześć ton żywności. Rozdawano m.in. mleko, cukier, mąkę, dania gotowe i kaszę.  Przez dwa dni artykuły spożywcze odebrało 400 osób.
– Widać olkuską biedę, potrzebujących jest bardzo dużo. Jako olkuska filia Fundacji „Dobry Duszek” uczestniczymy w programie współpracy gminy Olkusz z organizacjami pozarządowymi.

W tym roku gmina przeznaczyła 2 tys. złotych na wsparcie działalności Śląskiego Banku Żywności, z którego usług korzystamy od trzech lat. Te pieniądze są przeznaczone przede wszystkim na logistykę i utrzymanie magazynów – mówią koordynatorzy akcji: miejski radny Jarosław Gałka oraz Maria Miska z Fundacji „Dobry Duszek”.
Pomoc w takiej formie udzielana jest w pierwszej kolejności samotnym matkom wychowującym dzieci w wieku przedszkolno–szkolnym. Osób, które potrzebują wsparcia, jest na listach z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej bardzo dużo, dlatego też poproszono dyrekcje szkół o wytypowanie najbardziej potrzebujących. – Akcja udała się w dużej mierze dzięki wsparciu dyrektora bursy międzyszkolnej Janusza Kurka oraz radnego Edwarda Szumery, który zapewnił bezpłatny transport. W wydawanie żywności chętnie włączyli się wolontariusze z olkuskiego Zespołu Szkół nr 4 – dodaje Jarosław Gałka.
Organizatorzy akcji po raz kolejny będą wydawać żywność w październiku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kata Rynka
Kata Rynka
11 lat temu

[quote name=”przyjazne dłonie2″]www.przyjaznedlonie.olkusz.pl
A my czekamy i czekamy …… na lokal :cry:[/quote]

Miasto miało do wyboru albo wybudować nowe lokale albo turystyczne lochy podziemne. Wybrało budowę lokali, i bardzo dobrze 😮

przyjazne dłonie2
przyjazne dłonie2
11 lat temu

http://www.przyjaznedlonie.olkusz.pl
A my czekamy i czekamy …… na lokal 😥