Powiat

W minionym tygodniu, na terenie powiatu olkuskiego doszło do 21  zdarzeń drogowych w tym 2 wypadków drogowych. Do szpitali trafiły 3 osoby.  Mnogość zdarzeń drogowych i ich zróżnicowany charakter był  skutkiem złożonych przyczyn wypadków. Przypomnijmy o najpoważniejszych wypadkach i ich przyczynach.

We wtorek (7.11. br.) po godzinie 18 w Ściborzycach zderzyły się dwa samochody osobowe: Fiat Doblo i Fiat Panda. Jak wstępnie ustalono, 48-letni  kierowca Fiata Doblo, jadąc od miejscowości Wysocice w kierunku Małyszyce, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z kierującą Fiatem Panda. Oboje kierujących trafiło do szpitala w Miechowie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 48-letni kierowca doblo miał ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie pobrano również krew do badania.

Z kolei w piątek (10.11. br.) w Olkuszu na Al. 1000-lecia samochód osobowy potrącił 84-letnią pieszą. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do potrącenia doszło na parkingu w rejonie jednego z marketów. Piesza ze złamaniem kończyn została przetransportowana do olkuskiego szpitala.  Kierująca oplem była trzeźwa.

Sprawami zajmują się policjanci z olkuskiej komendy, którzy będą wyjaśniać dokładne okoliczności i przyczyny obu wypadków.

W okresie od 6 listopada  do 12 listopada br. na terenie powiatu olkuskiego policja odnotowała 19 kolizji drogowych. Przyczynami tych zdarzeń było m.in.  niezachowanie bezpiecznej odległości miedzy pojazdami, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz nieprawidłowe cofanie. Kierowcy, którzy stwarzali niebezpieczeństwo w ruchu drogowym zostali ukarani mandatami karnymi oraz punktami karnymi. W zależności od wykroczenia kwota mandatu sięgała od 1000 złotych do 1500 złotych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że zwłaszcza o tej porze roku często zmieniają się warunki atmosferyczne, które są utrudnieniem dla kierowców. Stanowią również poważne niebezpieczeństwo. Gdy na drodze jest ślisko, wydłuża się droga hamowania, a koła tracą przyczepność. Nagłe manewry mogą doprowadzić do wypadków i kolizji. Starajmy się więc przewidywać zagrożenie. Jedźmy ostrożnie i bezpiecznie do celu.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze