Na ulicy Skalskiej właśnie oddano do użytku kolejną inwestycję, jaka w bieżącym roku została zrealizowana w tej części miasta. Nowy parking i jezdnia przy bloku numer sześć zastąpiły zniszczony  w tym miejscu trakt komunikacyjny.

Budowa parkingu i ciągu jezdnego przed blokiem nr 6 na ulicy Skalskiej oraz budowa chodników i jezdni przy blokach 5 i 5a przy ulicy Nullo, są ostatnimi zadaniami, jakie przewidziano w budżecie w tym roku. Pierwsza inwestycja została już zakończona, a druga będzie oddana do użytku lada dzień. – Odbiór inwestycji przebiegł pomyślnie. Całość prac została ukończona w terminie i wykonawca wywiązał się z zakresu robót zapisanym w umowie, a nawet wykonał kilka elementów ponad pierwotny plan. W tej części osiedla wykonaliśmy 30 miejsc parkingowych, z czego 27 jest jest z kostki brukowej. Trzy miejsca będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Została wykonana również nowa nawierzchnia jezdni, krawężniki oraz deszczówka. Wyremontowany trakt jest teraz skomunikowany brukowym chodnikiem z ciągiem komunikacyjnym od przystanku i pobliskiego marketu. Całe zadanie kosztowało niespełna 100 tys. zł – informuje Artur Kocjan, naczelnik Wydziału drogowego Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Wykonawcą tej inwestycji była firma Adama Barańskiego z Chrzanowa, która dała pięcioletnią gwarancję na swoją pracę.

Na osiedlu Centrum, zamieszkanym przez prawie 4 tysiące osób, w ciągu ostatnich kilku miesięcy zostało przeprowadzonych kilka inwestycji. Powoli zmieniają oblicze tego osiedla, które przez wiele lat było zapomniane przez włodarzy. – W ciągu ostatnich 6 lat regularnie wykonujemy tutaj prace remontowe, głównie ciągów komunikacyjnych, z naciskiem na chodniki. To osiedle, mimo że znajduje się w centrum miasta, było bardzo zaniedbane. Jeszcze zostało kilka rzeczy, które chcielibyśmy zrobić i mamy nadzieję, że wywiążemy się z tych planów tak jak w tym roku – komentuje Dariusz Rzepka, burmistrz miasta.

Propozycje inwestycji zgłasza zarząd osiedla Centrum, który kilka razy do roku robi na osiedlu przegląd techniczny i w porozumieniu z mieszkańcami zgłasza do magistratu najpilniejsze potrzeby. – Przez dziesięciolecia na naszym osiedlu nic nie było robione. Chodniki były w opłakanym stanie, podobnie ulice. Od paru lat idzie ku dobremu i wydaje mi się, że to widać – mówi Henryk Gamrat, przewodniczący osiedla Centrum. – Na początku roku zaprosiliśmy burmistrzów i urzędników na przegląd wizualny północno-wschodniej części osiedla i pokazaliśmy, co naszym zdaniem pilnie trzeba naprawić – tłumaczy. Oprócz wspomnianych inwestycji, na liście znalazły się między innymi dwa progi zwalniające na drodze przy Przedszkolu nr 7, nowe fragmenty parkingów, dwa chodniki i schody. Oznakowano również strefę zamieszkania i namalowano nowe linie postojowe na parkingach, co zmobilizowało mieszkańców do staranniejszego zostawiania pojazdów. Koszty tych wszystkich zadań zostały pokryte nie tylko z kasy miasta, ale także z funduszu osiedlowego.

Sami mieszkańcy dostrzegają zmiany i uważają, że to była najwyższa pora, żeby zacząć naprawiać infrastrukturę ich osiedla. – Mieszkamy tutaj ponad 30 lat i mamy wrażenie, że wiele chodników i dróg pamięta tamte czasy. Niektóre chodniki to była sterta kamieni, więc ludzie nimi nie chodzili, ale wybierali jezdnię, niewiele lepszą zresztą. Dobrze, że coś ruszyło w tej sprawie i osiedle jest remontowane. Mamy nadzieję, że ten trend będzie utrzymany – komentują mieszkańcy osiedla Skalska, którzy podzielili się z „Przeglądem” swoimi spostrzeżeniami.

 

                                                               TERAZ:                                                                                      KIEDYŚ:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mexlxl.
mexlxl.
9 lat temu

super. inwestycje bardzo potrzebne.

NULLO
NULLO
9 lat temu

Na Nullo przy 5 i 5a chodniki i asfalt wyszły super. Przewodniczący Gamrat zbierał podpisy za jakim rozwiązaniem są mieszkańcy i przdstawił Burmistrzowi Rzepce do zaakceptowania i mamy zrobione tak jak juz dawno byc powinno. dziekujemy panowie.

znamxwzy
znamxwzy
9 lat temu

inwestycje w porzadku.ulica najbardziej zaludniona to Skalska ale i w innych rejonach tez widac zmiany na lepsze.mam nadzieje, ze w nastepnych latach w tych rejonach bedzie wiecej inwestycji. jak skoncza Skalska to beda inne ulice do remontu kapitalnego.jestem na tak.

b/stronny
b/stronny
9 lat temu

Gamrat jest w porządku gość. Obserwuję jego działalność od dłuższego czasu i wiem, że warto było głosować na niego.

zazdrość
zazdrość
9 lat temu

osiedle centrum-skalska,nullo,kr.przed.,bylicy i inne ulice moze nie sa zbyt czyste ale duzo sie zmienilo w chodnikach, jezdniach a i na nullo i kr.przed., odnawiane sa bloki. czy to ktos nam za darmo podarowal?. rozejrzyjcie sie ….. .

odp. dla krzykaczy
odp. dla krzykaczy
9 lat temu

widzę, że krytycy, ktorzy krytykuja pana burmistrza dla samej krytyki nic dobrego w przyszlosci dla tego miasta nie zrobia. panie burmistrzu nie przejmuj sie tym, tylko rob swoje. oni i tak postepu nie powstrzymaja bo sa w mniejszosci. moze nie wszystko jest idealnie, bo to jest nie mozliwe ale napewno jest lepiej niz bylo. Panie burmistrzu – tak trzymaj.

Realista
Realista
9 lat temu

Do obywatel
Szanowny Panie, bo obywatel to mi się żle kojrzy, zgadzam się ze wszytkim, co Pan pisze z jednym wyjątkiem. Ale do tego trzeba jeszcze trochę kultury, której nam brak. Własciwszą formą byłoby – niektórym brak. Ja nie mam sobie nic do zarzucenia i tak myślę, żę Szanowny Pan też.

Obywatel
Obywatel
9 lat temu

Kościół olkuski jest przede wszystkim jedynym ocalałym w możliwie nienaruszonym stanie zabytkiem kultury i architektury i dla tego dbałość o ten obiekt powinni przejawiać nie tylko wierzący ale i niewierzący. Nawet w Chinach komunistyczne władze systematycznie odnawiają świątynie zarówno konfucjańskie, taoistyczne, buddyjskie, muzułmańskie ale i chrześcijańskie w tym katolickie ( pomimo napiętych stosunków na linii Pekin- Watykan). Nikt nie zadaje tam pytań jaki sens ma podświetlanie tych obiektów. Oprócz funkcji religijnych promują one miejscowości w których są zbudowane i coraz liczniej są odwiedzane przez turystów dostarczając konkretnych zysków. Kościół olkuski i zabytki (np. organy) znajdujące się w nim powinny być przedmiotem dumy olkuszan, niezależnie od ich wyznania, tak jak np. Wielki Meczet, czy Wielka Pagoda Dzikich Gęsi są dumą wszystkich mieszkańców Xian, niezależnie czy są to ateiści, buddyści, czy muzułmanie. Ale do tego trzeba jeszcze trochę kultury, której nam brak.

Obywatel
Obywatel
9 lat temu

I po co się kłócicie? Czy już pod każdym artykułem muszą pojawiać się komentarze na temat czyjegoś ateizmu lub wiary? Wystarczy, że już forum zostało zmonopolizowane przez tego typu „dyskutantów” Czy nie można komentować tego o czym pisze w artykule? Zasługą obecnej władzy jest to, że Oś. Skalska wygląda tak jak już dawno powinno wyglądać. Żeby tylko jeszcze ta alejka rowerowa przy trasie nabrała odpowiedniego wyglądu. Obraz naszych osiedli zależy także od kultury ich mieszkańców. Wszechobecne śmieci walające się dosłownie wszędzie wymownie świadczą o tej „kulturze”i dotyczy to wszystkich osiedli w mieście, zieleńców i poboczy dróg. Ze strony miasta można domagać się by firmy sprzątające były bardziej aktywne w tej dziedzinie, ale wiele zależy od nas samych. Cóż, kiedy w Polsce panuje mentalność sobków. Nie ważne czy jest czysto w mieście, ważne że mamy czysto na własnych podwórkach. choćbyśmy nasze śmieci wyrzucać za płot wprost na ulicę albo do lasu.

Realista
Realista
9 lat temu

Do duży pikuś
Zgadzam się w 100% z Obserwatorem. Obecny Pan Burmistrz robi bardzo dużo dobrego dla Olkusza i to widać. W przeciwieństwie do poprzedników, szczególnie tych spod znaku sierpa i młota, którzy zniszczy wszystko co się dało w Olkuszu i nie zrobili nic dla miasta. Oni nie są małe pikusie oni są mniej warci niż zero.

Duży Pikuś
Duży Pikuś
9 lat temu

[quote name=”OBSERWER”]krytykujecie burmistrza bo podjął decyzjęo ważnych inwestycjach dla miasta. Zobaczycie jak będzie kończył drugą kadencję i jak będzie wyglądał rynek i ulice wokół jak też i inne osiedla. Poprzednicy to są małe pikusie.[/quote]
Tak, tak, już my wiemy jak za burmistrza wygląda Olkusz jak i też wyglądają inne osiedla. Małe pikusie to są tacy jak ty, mały pikusiu. Niech to będzie jego ostatnia kadencja i niech wraca to katechezy, tam przynajmniej nikt nie sprawdzi jego wiedzy bo trudno sprawdzać wiedzę o czymś, co nie istnieje, no i jeżeli w szkołach będzie jeszcze religia, w co wątpię. Cały Olkusz to jeden wielki bajzel, tutaj nie chce się żyć, ale niech wynoszą się stąd ci, którzy do tego bajzlu doprowadzają, ja nie zamierzam.

KARON
KARON
9 lat temu

Nooo, ale sukces ! Tylko wytłumaczcie mi idiotyczne podjazdy dla wózków, czy nie da się zrobić całego podjazdu ?

OBSERWER
OBSERWER
9 lat temu

krytykujecie burmistrza bo podjął decyzje o ważnych inwestycjach dla miasta. zobaczycie jak będzie kończył druga kadencje i jak bedzie wygladal rynek i ulice wokol jak tez i inne osiedla. poprzednicy to sa male pikusie.

miesz nr6
miesz nr6
9 lat temu

Mieszkam w 6 na Skalskiej i widziałam jak przewodniczący Gamrat prawie codziennie przychodził po południu i dni wolne i sprawdzał jak idą postepy w robotach. sama nieraz z nim rozmawiała i wiem, że jest to dobry gospodarz naszego osiedla. Uczestniczyłam w zebraniu, ktore organizował we wrzesniu i to o czym mówił jest prawdą.

Realista
Realista
9 lat temu

Do Światłość niosę
Twoj ateizm jest tylko twoją sprawą i mnie oraz reszte olkuszan, to nie interesyje, że ty wirzysz w komune lub sztana czy też w mordercę Stalina.
Kościół w Olkuszu jest podświetlany bo to jest piękny zabytek, świadek naszej wiary, kultyry chrześcijańskiej, historii. Nie może istnieć naród bez historii. Twoje brednie nadają się wlasnie psu na budę. Mnie się podświetlanie kościoła podoba, Chwała radnym i Panu Burmistrzowi za ten pomysł i wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Naszczęście antyspołeczników, antypolaków jest margines naszego społeczeństwo. Przykro, że na tym forum jest taki jeden i pisze brednie. Niech mu ziemia lekką będzie!

Światłość Niosę
Światłość Niosę
9 lat temu

[quote name=”zniesmaczony”]krytyka konstruktywna – tak, ale krytyka dla samej krytyki – nie.[/quote]
Pytanie konkretne i konstruktywne! Ile miasto buli spółce energetycznej za iluminację kościoła pomijając fakt, czy to oświetlenie jest psu na budę potrzebne czy nie?

Skoro burmistrz tłumaczy w różnych artykułach, że pieniędzy jest mało, więc się pytam po raz kolejny, ILE W OLKUSZU MARNOTRAWI SIĘ PIENIĘDZY WYRZUCAJĄC JE W NIEBO?

Przyznaję się, chciałbym także się dowiedzieć, za ile radni, buląc za iluminację kościoła, fundują sobie naszym, olkuszan kosztem, bilet do wątpliwego miejsca w niebie? Ja tam się nie wybieram, więc proszę odliczyć stosowną kwotę od mojego podatku 😆

Przyszły burmistrz
Przyszły burmistrz
9 lat temu

[quote name=”zniesmaczony”]krytyka konstruktywna – tak, ale krytyka dla samej krytyki – nie.[/quote]
A jaki ja mam interes w tym, żeby uczyć obecnego burmistrza jak mądrze i skutecznie rządzić miastem? Za wiedzę się płaci, z dobrzej wykonanej pracy będę chciał mieć satysfakcję, na własny rachunek.

zesmaczony
zesmaczony
9 lat temu

krytyka konstruktywna – tak, ale krytyka dla samej krytyki – nie.

krytykant
krytykant
9 lat temu

[quote name=”Demesteles”]krytykujecie burmistrza bo nie chcecie dostrzec poprawy w infrastrukturze. za poprzedników obecnego burmistrza to dopiero byly dziury na dziurach. chyba chcecie sie dorwac w przyszlości do wladzy. zobaczymy ile zrobicie.[/quote]
Gdyby nie nasz upór i nasza determinacja – KRYTYKUJĄCYCH, także czujne oko Przeglądu Olkuskiego, burmistrzowie nadal dumaliby wpatrzeni słodkim wzrokiem w dzwonnicę przykościelną :). Chwała nam, krytykującym, burmistrzowie wreszcie budzą się z głębokiego letargu :).

P.S. A od kiedy to burmistrzów trzeba zapraszać na osiedla? Co to jakieś święte krowy są???

Ha ha ha
Ha ha ha
9 lat temu

[quote name=”Demesteles”]krytykujecie burmistrza bo nie chcecie dostrzec poprawy w infrastrukturze. za poprzedników obecnego burmistrza to dopiero byly dziury na dziurach. chyba chcecie sie dorwac w przyszlości do wladzy. zobaczymy ile zrobicie.[/quote]
Poprzednikiem obecnego burmistrza był obecny burmistrz, a dziury jakie były takie są, śmietnik z Olkusza jaki był taki jest, „kultura odpustowa” jaka była taka jest 😆 😆 😆 .

Demesteles
Demesteles
9 lat temu

krytykujecie burmistrza bo nie chcecie dostrzec poprawy w infrastrukturze. za poprzedników obecnego burmistrza to dopiero byly dziury na dziurach. chyba chcecie sie dorwac w przyszlości do wladzy. zobaczymy ile zrobicie.

kleoxyz
kleoxyz
9 lat temu

Zdjęcia pokazujace jak było kiedyś a jak jest teraz mówią same za siebie. Na pewno jest lepiej i dziękuję panu przewodniczącemu Gamratowi za poswięcenie i zaangazowanie dla mieszkańców naszego osiedla.

moni15
moni15
9 lat temu

Przewodniczący Gamrat się stara to i efekty widać. A gdzie, byli jego poprzednicy. Jak by byli sie starali od dawna to osiedle wyglądało by dużo lepiej. I tak w ostatnim czasie dużo zrobiono tylko trzeba się dobrze rozejrzeć aby dostrzec.

spacer
spacer
9 lat temu

jestem na wczesniejszej emeryturze i często chodzę po mieście dlatego, ze mam duzo wolnego czasu i widzę ze roboty sa robione nie tylko na skalskiej ale i na nullo, 29 listopada. genek nie ma racji. przewodniczą jest w porzadku a skalska jest najwieksza to i inwestycji jest wiecej. chyba to logiczne.

osiedlowiec
osiedlowiec
9 lat temu

.
Rychło wczas.
Dobrze dobrze! Może wreszcie szanowny pan burmistrz ruszy się spod umiłowanych skrzydeł kościoła im. Andrzeja w teren. Może wreszcie zauważy jaki tak naprawdę Olkusz jest długi i szeroki, a może być lekko zdziwiony.
A może by tak zabrał jeszcze ze sobą w teren swoich licznych znudzonych kolegów z urzędu? Gdybym ja był burmistrzem nakazałbym swojemu pierwszemu zastępcy szukać licznych olkuskich dziur, a drugiemu licznych olkuskich śmieciarni, mieliby sporo roboty. A potem za fraki olkuskie służby (tylko bez żadnych chrześcijańsko-braterskich głupawych uśmieszków, po prostu SŁUŻBY ZA WSZARZ i DO ROBOTY!!!

I nic mnie nie obchodzi, Olkusz ma być czystym i porządnym miastem – NADAL NIE JEST!

Młody
Młody
9 lat temu

Naprawdę sukces – slumsy XIX – wieczne zmieniają sie w XX – wieczne – dalej krzywo, brudno i nikt nie sprząta …

Pieniacz
Pieniacz
9 lat temu

[quote name=”Realista”]Trzeba uczciwie przyznać, iż w ostatnim okresie dużo się zmienia na korzyść w naszym mieście. Wbrew jednostkowym pieniaczom, którym wszystko i wszyscy się nie podobają. Wymieniane są chodniki, powstają nowe parkingi, budowane są nowe kanalizacje, rewitalizowany jest rynek, itd. Można mieć zastrzeżenia, co do jakości tych prac ale to już nie wina Pana Burmistrza, tylko złych przepisów, które obligują do robienia przetargów na wykonywanie inwestycji. Przetargi wyłaniają najtańszych wykonawców a ci wykonawcy wiadomo, że czasami są nierzetelni i nie najlepsi w swoim fachu.[/quote]

Ooo, Rzepka ma nowego adwokata, to nawet dobrze, będziemy od teraz wytykać powszechny olkuski bajzel adwokatowi 😆 😆 😆

genek
genek
9 lat temu

Pan Przewodniczacy mieszka na Skalskiej to robi remont usiebie.

Jacek p
Jacek p
9 lat temu

Heniek, bo odcisków od klawiatury dostaniesz.

Realista
Realista
9 lat temu

Trzeba uczciwie przyznać, iż w ostatnim okresie dużo się zmienia na korzyść w naszym mieście. Wbrew jednostkowym pieniaczom, którym wszystko i wszyscy się nie podobają. Wymieniane są chodniki, powstają nowe parkingi, budowane są nowe kanalizacje, rewitalizowany jest rynek, itd. Można mieć zastrzeżenia, co do jakości tych prac ale to już nie wina Pana Burmistrza, tylko złych przepisów, które obliguja do robienia przetargów na wykonywanie inwestycji. Przetargi wyłaniaja najtańszych wykonawców a ci wykonawcy wiadomo, że czasmi są nierzetelni i nie najlepsi w swoim fachu.

felik100
felik100
9 lat temu

Oby tak dalej Heniu 🙂

erick
erick
9 lat temu

No Heniu, dawaj, dawaj 🙂