Powiat

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia od dwóch tygodni osoby z grupy wiekowej 60-79 lat oraz osoby powyżej 12 roku życia z zaburzoną odpornością mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19 drugą dawką przypominającą.

Przepustką do szczepienia jest e-skierowanie. To dokument, który uprawnia do przyjęcia szczepionki. W większości przypadków jest ono generowane automatycznie dla osób, które mogą zapisywać się na szczepienie. Można to zrobić m.in.: dzwoniąc na infolinię 989,  rejestrując się online przez e-Rejestrację, wysyłając SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333, korzystając z aplikacji mobilnej mojeIKP lub udając się bezpośrednio do punków szczepień, które mieszczą się w wybranych aptekach i przychodniach.

Zaszczepić można się również w punkcie szczepień przy szpitalu w Olkuszu. Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-14.00 w punkcie szczepień i pod numerem telefonu 41 240 13 05. – Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia drugą dawkę przypominającą szczepienia mogą przyjąć osoby, które otrzymały pierwszą dawkę przypominającą. W drugim szczepieniu przypominającym stosowane są wyłącznie szczepionki mRNA; preparaty Pfizer oraz Moderny – mówi Marta Pióro, rzeczniczka prasowa placówki.

W punkcie szczepień przy szpitalu ze szczepień mogą skorzystać wszystkie osoby, które mają aktywne skierowania na szczepienie przeciw COVID-19. – Na dzisiaj mogę powiedzieć, że jest spore zainteresowanie szczepieniami i cały czas można się rejestrować. Nie notujemy zwiększonej liczby hospitalizacji związanych z COVID-19. Obecnie w szpitalu w Olkuszu jest jeden pacjent z COVID-19 – dodaje Marta Pióro.

Fot. pixabay.com

>

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
9 miesięcy temu

Ktoś jeszcze da się zrobić na srovida? Katarek, kaszelek to od razu szpryca wyleczy!