Bawiący się na tegorocznych Dniach Olkusza ludzie nie zapomnieli o tragedii tych, którzy stracili dorobek życia podczas powodzi. Do akcji pomocy dla powodzian z gminy Szczurowa, rozpoczętej miesiąc temu przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” przy współpracy z „Przeglądem Olkuskim” oraz PSS „Społem”, dołączyły UMiG i MOK Olkusz. Dzięki podjętym podczas Dni Olkusza inicjatywom na rzecz powodzian zebrano sumę 5395,32 zł.

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Kultury zorganizowali kwestę na rzecz poszkodowanych. Puszki były umieszczone także na kramach gospodyń wiejskich z gminy Olkusz. Podczas Dni Olkusza można było również kupić lokalnego trojaka. Co szósta złotówka uzyskana ze sprzedaży trojaków zostanie przeznaczona na pomoc powodzianom.

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” przy współpracy z „Przeglądem Olkuskim” jako kontynuację akcji pomocy zorganizowało loterię fantową. Przez dwa dni mieszkańcy, którzy przyszli na olkuski stadion na Czarnej Górze, kupowali losy, z których całkowity dochód zostanie przekazany powodzianom. Każdy los krył jakąś nagrodę niespodziankę, więc nikt nie odszedł z pustymi rękoma. Namiot z loterią był wypełniony zabawkami dla dzieci, książkami, kosmetykami, ozdobami i innymi miłymi upominkami. Rozdaliśmy również 50 zestawów Happy Meal i zaproszenia do pizzerii Da Grasso. Zainteresowanie loterią przeszło nasze oczekiwania. Udało nam się sprzedać prawie tysiąc przygotowanych losów. Dzięki ofiarności olkuszan zebraliśmy 4900 zł. 

– Bardzo cieszę się, że jest taka loteria. Myślę, że ludzie są na tyle hojni, że wspomagają poszkodowanych, którzy ucierpieli w czasie powodzi – mówi Marek Gęgotek, który przyłączył się do akcji „Res Sacra Miser” i „Przeglądu Olkuskiego”. Faktycznie, mieszkańcy z dużym entuzjazmem losowali swoje nagrody z wielkiej szklanej kuli, a satysfakcję dawała im nie tylko nagroda, ale także to, że dzięki udziałowi w loterii pomagają mieszkańcom Szczurowej. – Podoba mi się ten pomysł, bo jest to połączenie zabawy, nawet z dreszczykiem emocji, z bardzo szczytnym celem. Ja wygrałam zestaw do piasku i będzie to idealny prezent dla mojej wnuczki – mówi Anna Samusion, olkuska emerytka.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza inicjatywa spotkała się z takim odzewem i będziemy mogli dalej pomagać powodzianom z gminy Szczurowa. Chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w loterii – mówią inicjatorzy akcji: Mateusz Wysocki, wiceprezes Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” oraz Anna Karolczyk, szefowa marketingu w „Przeglądzie Olkuskim”.

Zobacz fotogalerię i film z Dni Olkusza – dzień I

{joomplu:9310}{joomplu:9311}{joomplu:9312}{joomplu:9313}

Zobacz fotogalerię i film z Dni Olkusza – dzień II

{joomplu:9334}{joomplu:9372}{joomplu:9380}{joomplu:9401}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze