DROGA KRZYŻOWA

W Niedzielę Palmową, w Kościele katolickim rozpoczynają się ostatnie przygotowania do wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Podczas niedzielnych mszy św. czytany jest opis Męki Pańskiej. W Wolbromiu, oprócz święcenia palm, od lat tego dnia celebrowana jest tradycja wieczornej Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

Podobnie jak w latach poprzednich, drogę pomiędzy dwoma wolbromskimi parafiami – tym razem z parafii Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. Kamiennogórskiej do parafii św. Katarzyny przy Rynku – przeszły tłumy wiernych, rozważając tajemnice Męki Pańskiej, a w jej kontekście chrześcijańskiego podejścia do ludzkiego losu i codziennego cierpienia. Rozważania Drogi Krzyżowej czytała wolbromska młodzież, a krzyż nieśli przedstawiciele różnych środowisk. Nad bezpieczeństwem setek przybyłych na nabożeństwo uczestników czuwali funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

{joomplu:75134}{joomplu:75129}{joomplu:75089}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
CZESC I CHWAŁA
CZESC I CHWAŁA
4 lat temu

BOHATEROM POLEGŁYM W SMOLEŃSKU. składa staruszek kombatant z rodziną z gminy wolbromskiej.

pichac
pichac
4 lat temu

[quote name=”kreuz”]Chrystus sam dźwigał krzyż!
A tu widzę czterech ![/quote]
W Wielki Piątek ”Chrystus sam niósł krzyż,a wcześniej w wymyśloną drogę Krzyżową przez czornych niosą ofiarne na tacę i różne datki owieczki i barany.ZAPAMIĘTAJ ! ”kreuz” i PAMIĘTAJ aż do śmierci.TAK CI DOPOMÓŻ BÓG.

abc
abc
4 lat temu

[quote name=”SOSNOWIEC”]Najlepszy ofiarodawca zawsze wychwalany przez J.E.ks.biskupa/mistera/ z Diecezji Sosnowieckiej Kaszaka jest ksiądz proboszcz Luty z Wolbromia.Bóg ZAPŁAĆ.Szczęść BOŻE dla księdza proboszcza Lutego z parafii Wolbrom.[/quote]
A parafian nie chwali?

SOSNOWIEC
SOSNOWIEC
4 lat temu

Najlepszy ofiarodawca zawsze wychwalany przez J.E.ks.biskupa/mistera/ z Diecezji Sosnowieckiej Kaszaka jest ksiądz proboszcz Luty z Wolbromia.Bóg ZAPŁAĆ.Szczęść BOŻE dla księdza proboszcza Lutego z parafii Wolbrom.

chrześcijanin
chrześcijanin
4 lat temu

[quote name=”kreuz”]Chrystus sam dźwigał krzyż!
A tu widzę czterech ![/quote]
Kreuz jak chcesz ujrzeć Drogę Krzyżową w lepszym wydaniu z aktorską obsadą to najbliższa taka odbywa się w Kalwarii Zebrzydowskiej (będzie w najbliższy piątek). Po innych parafiach są symboliczne bardziej „o amatorskim wykonie”.
Krzyż pomagał też dźwigać Szymon z Cyreny.
Les trzeba chłopu cierpliwie objaśnić, może nie wszystko wie, a to że patrzy? To dobrze, nie broń mu tego, bo może go interesuje.

les
les
4 lat temu

Jeżeli tak bardzo Ci to przeszkadza, to nie patrz. Nikt Cię nie zmusza do czytania artykułu i potem pisania kretyńskich komentarzy. Uszanuj tych ludzi którzy wierzą, uczestniczą w uroczystościach. Ty rób co chcesz, ale nie krytykuj.

kreuz
kreuz
4 lat temu

Chrystus sam dźwigał krzyż!
A tu widzę czterech !