Olkusz

Od siedmiu lat ludzie związani ze Stowarzyszeniem Z PIŁKĄ W SERCU, na boisku wspominają swojego zmarłego Przyjaciela Jarosława Śmigielskiego – byłego policjanta i sędziego piłkarskiego. Coroczny Memoriał stał się piękną akcją pomocową, z której korzystają Ci, którzy rzeczywiście potrzebują wsparcia.

W tym roku wspólnie z pasjonatami futbolu zagraliśmy dla Kornelii Gładys i Franka Spurny, a więc dzieci, potrzebujących dodatkowych środków finansowych na leczenie. Zebrana kwota okazała się rekordowa w historii wydarzenia! Podczas licytacji cennych sportowych gadżetów oraz zbiórki publicznej zebrano 10 648,50 zł, a do głównych bohaterów dzięki dodatkowemu wsparciu udzielonemu przez członków Stowarzyszenia ZPWS trafi dokładnie 11 000 zł, podzielone dokładnie pół na pół wśród dzieci.

Charytatywna kwesta była w niedzielę 25 lutego najważniejsza, ale równocześnie do niej na parkiecie Hali Sportowo – Widowiskowej trwała rywalizacja sportowa. Ci, którzy przed rokiem debiutowali na boisku plasując się na ostatnim miejscu, tym razem nie znaleźli pogromcy, sięgając po turniejowy triumf. Mowa o gospodarzach wydarzenia, a więc drużynie Stowarzyszenia „Z PIŁKĄ W SERCU”, która nie przegrała ani razu, w tabeli wyprzedzając „Nankatsu” oraz „Team Franka i Przyjaciele z Przemszy”.  Na dalszych pozycjach tegoroczne zmagania zakończyli: „Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu”, „Słowik Olkusz”, „Outsiders United”, „Norma Team”, a także sędziowie piłkarscy z Nowego Targu i Chrzanowa.

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe trofea: puchary oraz medale. Przyznano również indywidualne wyróżnienia. Królem Strzelców imprezy został Jakub Mitka z „Outsiders United”, MVP uznano Jakuba Tylibę ze Stowarzyszenia „Z PIŁKĄ W SERCU”, natomiast tytuł Najlepszego Bramkarza trafił do golkipera arbitrów z Podhala Sebastiana Panka. Ponadto Nagrodę Fair Play odebrali sędziowie z Chrzanowa, którzy mając w składzie tatę Kornelki, wsparli akcję pomocową solidnym zastrzykiem gotówki.

Atmosfera na boisku, jak i poza nim była wyjątkowa, podobnie zresztą jak wyjątkowy jest ten Memoriał, poświęcony pamięci policjanta, sędziego piłki nożnej, przyjaciela, a przede wszystkim pamięci dobrego człowieka. W jednym miejscu, o tym samym czasie, spotkało się grono osób, które pomaganie mają we krwi, a piłkę zgodnie z nazwą stowarzyszenia – w sercu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło osobistości ze środowiska Policji i lokalnego futbolu.

Organizatorzy VII Memoriału Jarosława Śmigielskiego: Stowarzyszenie „Z PIŁKĄ W SERCU”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.

Partnerzy i Sponsorzy: Fabryka Zapiekanek, MiA, Olala nails, Salon Prestige, MotoExpert, Spółdzielnia Socjalna OPOKA, VelvetCARE, Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu, Tournify, Sanred Piotr Kalarus, Przegląd Olkuski.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze