1

Dobiega końca kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. W poniedziałek do Olkusza przyjechała wicepremier Beata Szydło, „jedynka” listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko – świętokrzyskim. Spotkanie zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury.

– W Olkuszu jak zawsze jest wspaniała atmosfera. Jestem tu po to, aby prosić Państwa o udział w niedzielnych wyborach. Będą one rozstrzygały o przyszłości Europy i Polski, wytyczały kierunek rozwoju naszej ojczyzny i Unii Europejskiej na kolejne lata. W Polsce jest najwyższe poparcie dla UE spośród krajów członkowskich. Z frekwencją wyborczą w tych wyborach bywało różnie. Pokażmy Europie, że skoro ją tak akceptujemy, to idziemy na wybory – mówiła Beata Szydło.

2

Wicepremier zaznaczyła, że Unia się zmienia, przeżywa wiele kryzysów: w strefie euro czy migracyjny. – Zdecydowanie trzeba ten kierunek zmienić. Trzeba, żeby Unia podjęła się trudu reform i zmian, które doprowadzą do tego, że będzie silniejsza, bezpieczniejsza, będzie się rozwijała; że będzie taką Unią, jakie było założenie, gdy powstawała – wspólnoty, która łączy: Europy równych szans, tolerancyjnej, sprawiedliwej, szanującej jednakowo wszystkie państwa członkowie i przede wszystkim Europy, w której dominującą zasadą jest zasada równości. To było też przesłanie ojców założycieli, którzy widzieli konieczność tego, by Europejczycy budowali właśnie wspólnotę w oparciu o wartości, które były fundamentem europejskim: o wartości Europy chrześcijańskiej, wartości nawiązujące do największych i najwspanialszych tradycji europejskich  – podkreślała wicepremier Szydło.

3

-Teraz UE stała się machiną biurokratyczną, w której silniejsi próbują wywierać presje na słabszych. Nie będą za nas walczyć Niemcy, czy Francuzi, oni walczą o swoje sprawy. W UE muszą być ludzie, którzy rozumieją, że obowiązkiem polskich eurodeputowanych jest zawsze bronić interesu Polski i Polaków – dodała Beata Szydło.

4

Na spotkanie przyszło liczne grono mieszkańców. Do Olkusza przyjechali również senator Marek Pęk, wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i starosta krakowski Wojciech Pałka. – Pozytywna atmosfera i wartościowe rozmowy towarzyszyły spotkaniu pani premier Beaty Szydło z mieszkańcami Ziemi Olkuskiej. Przed nami niezwykle ważne wybory, które zdecydują o przyszłości i pozycji Polski w Unii Europejskiej. Wybierzmy równość i wolność – komentuje poseł Jacek Osuch, gospodarz poniedziałkowego spotkania.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
curyk1 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
curyk1
curyk1

Panie pośle Osuch. Proszę nie fotografować się tylko z osobami znanymi, z KGW lub innymi takimi stowarzyszeniami. Niech Pan zacznie wreszcie coś robić dla swoich wyborców, którzy Pana wybrali już na drugą kadencję. Istnieje również opcja, że dojdzie Pan do wniosku, iż nie nadaje się Pan na posła RP i odpuści tą popłatną posadę, dla dobra obu stron. Co Pan dobrego dla Olkusza zrobił??
Nawet obwodnica drogi krajowej omijająca miasto Olkusz była i jest dla Pana problemem.