Olkusz

Ponad 44 tysiące sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci u 42-letniej mieszkanki powiatu olkuskiego. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację na temat  kobiety, która może posiadać znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Z ustaleń wynikało, że podejrzewaną o to przestępstwo jest 42-letnia mieszkanka powiatu olkuskiego. Nielegalny towar miała przechowywać w swoim miejscu zamieszkania.

W dniu 4 lipca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wraz z funkcjonariuszem Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w asyście psa służbowego specjalizującego się w wykrywaniu tytoniu, udali się do miejsca zamieszkania 42-latki. W trakcie przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych pies wytropił nielegalny towar, który przechowywany był w różnych pomieszczeniach. Łącznie ujawniono ponad 44 tysiące sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, które zostały zabezpieczone przez policjantów.  W przypadku gdyby towar trafił na rynek skarb państwa, zostałby narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 50 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar kryminalni zabezpieczyli samochód własności 42-latki.  Podejrzana została zatrzymana i doprowadzona do olkuskiej komendy. Policjanci przedstawili jej zarzut popełnienia przestępstwa z art. 65§1 kks,  za co grozi grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze