Powiat

Temat podwyżek pensji dla włodarzy i diet radnych jest szeroko komentowany przez mieszkańców. Po ubiegłotygodniowym artykule na ten temat w naszej redakcji interweniowali niektórzy radni, pytając, dlaczego nie opublikowaliśmy wyników głosowań w sprawie zwiększenia diet w poszczególnych radach i nazwisk radnych – inicjatorów podwyżek.

Nasz artykuł na ten temat był dość długi. Skupiliśmy się w nim na podwyżkach pensji włodarzy i diet radnych uchwalonych w powiecie i wszystkich gminach, oczywiście z uwzględnieniem wysokości dotychczasowych uposażeń. Tak, by nasi Czytelnicy mieli pełen obraz sytuacji z całego powiatu i mogli porównać poszczególne uposażenia we wszystkich samorządach.

Po naszej publikacji dotarły do nas głosy radnych, niezadowolonych z faktu, że nie opublikowaliśmy informacji, kto jak głosował w sprawie diet. Nie wszędzie radni byli jednomyślnie „za”, w niektórych radach były głosy przeciwne i wstrzymujące się, nie wszędzie wszyscy radni byli obecni na tych sesjach. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku wszystkich naszych siedmiu samorządów uchwały o zwiększeniu diet zostały podjęte. Ponieważ jak wiadomo stosowne uchwały dotyczą całych rad zatem wyższe diety otrzymają zarówno ci radni, którzy głosowali „za” jak i ci „przeciwni”.

W odpowiedzi na opisane wyżej interwencje radnych mamy pewną propozycję. Wprawdzie znowelizowane przepisy pozwalają na podwyżki diet radnych, ale to nie oznacza, że rady są zobowiązane je przyjąć. Jeśli ktoś z Państwa uznaje, że dotychczasowe diety były wystarczające albo że dostał podwyżkę wbrew swojej woli, a kwotę, o jaką zwiększyła się dieta zdecyduje się regularnie (tak, jak otrzymuje dietę) przekazywać na jakiś cel charytatywny, niech zgłosi się do naszej redakcji. Obiecujemy, że opiszemy każdą taką historię z osobna, oczywiście wymieniając darczyńcę z imienia i nazwiska! A nasi Czytelnicy z pewnością będą wyczekiwać artykułów na ten temat. Drodzy radni – zapraszamy zatem do kontaktu, pod nr tel. 32 754 44 77 lub drogą elektroniczną: redakcja@przeglad.olkuski.pl !

fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze