Olkusz

„Biblioteka – miejsce na czasie” – pod takim hasłem przebiegał tegoroczny XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w obchody którego po raz kolejny włączyła się również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.  Patronat honorowy nad wydarzeniami Tygodnia Bibliotek objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Jak co roku dla Czytelników olkuskiej Biblioteki przygotowanych zostało szereg ciekawych imprez mających na celu popularyzację czytelnictwa oraz Biblioteki w lokalnym środowisku. Udało się stworzyć przestrzeń dla różnorodnych działań związanych nie tylko z czytelnictwem, ale również aktywizacją lokalnej społeczności i promowaniem szeroko pojętej kultury.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zainaugurowany został Powiatowym Konkursem Plastycznym „ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego. Uczestnicy konkursu obejrzeli również spektakl teatralny pt. „Opowieści z teczki Profesora Książeczki” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa. Wydarzenie zainaugurowało XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”

8 maja 2024r. z kolei odbyła się Powiatowa Olimpiada Przedszkolaka z Języka Angielskiego. Olimpiada, zorganizowana przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę, przeznaczona była dla uczniów klas „0” z przedszkoli z powiatu olkuskiego, uczęszczających na zajęcia języka angielskiego w przedszkolu.

9 maja 2024 r. z kolei w olkuskiej Bibliotece odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr” orgaznizowanego wspólnie z Matematyka MathRiders Olkusz, a w czwartkowe popołudnie 9 maja br. w wypełnionej po brzegi Czytelni olkuskiej Biblioteki mieszkańcy Srebrnego Grodu mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z Arturem Barcisiem – aktorem filmowym, dubbingowym, teatralnym i telewizyjnym, reżyserem oraz scenarzystą.

13 maja 2024 r. uczniowie klas trzecich z olkuskich partnerskich Szkół Podstawowych Nr 1, 4 i 5 wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Cesarzem – pisarzem, artystą grafikiem i zwolennikiem ekologii.

Wśród aktywności były również tematyczne wystawy oraz zajęcia edukacyjne i warsztaty, w których aktywnie brali udział uczniowie z olkuskich szkół i przedszkoli. Odbyły się również cykliczne zajęcia dla seniorów: ABC INTERNETOWEGO SENIORA oraz NEUROBIK AKADEMIA UMYSŁU SENIORA.

W sobotę z kolei młodzi czytelnicy wzięli udział w cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatach: PO KODZIE DO KŁĘBKA oraz STREFA GIER – GRY I BOTY: gry planszowe i roboty.

To był bardzo intensywny czas! Olkuską Bibliotekę odwiedziło wielu czytelników. Za każde spotkanie serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Drzwi olkuskiej Książnicy są dla Was zawsze szeroko otwarte.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze