Zederman

Artystyczne występy, animacje dla dzieci, lokalne przysmaki oraz zabawa taneczna – tak wyglądała biesiada „Zederman na wesoło – Małe Zedermianki z tradycją za pan brat”. Impreza odbyła się w minioną sobotę na placu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zedermanie. Biesiadzie patronował Przegląd Olkuski.

Zaczęło się z przytupem: w imprezowy klimat wszystkich gości wprowadził zespół folkorystyczny „Małe Zedermianki”, działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zedermanie pod patronatem Stowarzyszenia Zederman. Publiczności zaprezentowały się również panie z Towarzystwa Obywatelskiej Aktywności Lokalnej w Zedermanie, któremu przewodniczy Pelagia Mączka przy akompaniamencie akordeonisty Adama Szumery oraz dzieci z Ukrainy. Zwieńczeniem części artystycznej był natomiast występ debiutującego zespołu „Class Band”, tworzonego przez absolwentów Szkoły Podstawowej w Zedermanie pod kierunkiem nauczyciela muzyki Zbigniewa Rogóża.

„Są z nami nasi przyjaciele z Ukrainy, którzy uczestniczą w projekcie „Olkusz dla rodzin z Ukrainy”. Przypominamy, że zarówno Stowarzyszenie Zederman, jak i «Res Sacra Miser» aktywnie włączyli się w pomoc uchodźcom na terenie powiatu olkuskiego.” – mówiła prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” Anna Dela.

Na nudę na pewno nie mogli narzekać najmłodsi uczestnicy festynu: dmuchańce, eurobungee, ścianka wspinaczkowa i wiele zabaw zorganizowanych przez animatorów ANIBABKI i Annę Skręt sprawiły, że wyśmienite zabawy trwały kilka godzin. Sporym zainteresowaniem cieszył się także stół biesiadny, na którym królowały potrawy z piekielnego grilla.

Tradycyjnie w Zedermanie nie mogło zabraknąć również tanecznej zabawy przy muzyce na żywo: muzyczną oprawę zapewnił zespół „Lider”.

„Takie imprezy to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i integrację mieszkańców. Cieszymy się niezmiernie, że tyle osób i młodszych, i starszych dobrze się tu bawi. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom, bez wsparcia których zorganizowanie naszej biesiady nie byłoby możliwe.” – mówiła prezes Stowarzyszenia Zederman Dorota Mosurek, dziękując także OSP Zederman za możliwość korzystania z remizy i placu wokół, Sołtysowi, Radzie Sołeckiej i Stowarzyszeniu „Realne Marzenia” za użyczenie namiotów, stołów biesiadnych i ławek oraz członkom Stowarzyszenia Zederman za pomoc w zorganizowaniu biesiady i Barbarze Kordaszewskiej, która prowadziła biesiadę.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Zederman, a partnerami Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zedermanie. Patronat honorowy pełnił ponadto Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Biesiada została zorganizowana w ramach trzech projektów: Mecenat Małopolski I edycja „Małe Zedermianki z tradycją za pan brat” (projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego), „Zederman na wesoło” (projekt zrealizowany  z Budżetu Obywatelskiego Gminy Olkusz) oraz „Olkusz dla rodzin z Ukrainy” prowadzonym przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w ramach w ramach „Małopolskiej Tarczy Humanitarnej. Fundusze Europejskie dla Ukrainy”.

fot. Stowarzyszenie Zederman

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze