ks. T. Maj

W niedzielę, 10 czerwca swoiste złote gody – jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził ks. kan. Tadeusz Maj, proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu. Uroczystej sumie w intencji Jubilata przewodniczyli dwaj biskupi sosnowieccy: ks. Grzegorz Kaszak i ks. Piotr Skucha oraz  infułat Bronisław Fidelus z Krakowa. Koncelebrowali ją też kapłani z dekanatu, ale także byli wikariusze i inni księża współpracujący na przestrzeni lat kapłańskiej posługi z lubianym wolbromskim proboszczem.

Ks. Kan.Tadeusz Maj ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, tam też 12 czerwca 1968 r. przyjął z rąk biskupa ordynariusza Jana Jaroszewicza sakrament święceń kapłańskich. Posługę jako wikariusz rozpoczął w parafii p.w. św. Andrzeja  w Nawarzycach, a następnie pracował w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Grzymałkowie, w parafii p.w. Najświętszej Marii panny w Kielcach NMP oraz w parafii św. Andrzeja w Olkuszu.

W kolejnych latach już jako proboszcz pełnił posługę kapłańską w parafii p.w. NMP Częstochowskiej w Kosmolowie, a przez następne 7 lat w parafii pw. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny i Michała Archanioła w Bolesławiu, gdzie do dziś wspominają go jako znakomitego kapłana, który zostawił po sobie wiele owoców duchowych i materialnych. Wśród nich szczególne miejsce w zajmuje kaplica w Laskach, którą wraz mieszkańcami tej miejscowości oraz sąsiednich Koloni i Ujkowa budował od samego początku. Stamtąd we wrześniu 1997 r. trafił do Wolbromia, gdzie objął probostwo po śmierci pierwszego duszpasterza tamtejszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu. Zadanie miał niełatwe, bowiem parafianie swojego pierwszego, zmarłego w wieku zaledwie 55 lat proboszcza ks. kan. Stanisława Ziętka, budowniczego nowego kościoła przy ul. Kamiennogórskiej darzyli wielką estymą. W parafii było jednak dużo pracy – kontynuowano dzieło budowy i wyposażania kościoła. Swoim zaangażowaniem i ciepłym podejściem do ludzi nowy proboszcz z czasem zyskał sympatię i zaufanie wiernych, którzy swoją wdzięczność za wieloletnią posługę w wolbromskiej parafii wyrażali w licznej obecności na liturgii, a także składanych Jubitatowi życzeniach.

Ks. Tadeusz Maj zapowiada, że zgodnie z zasadami za rok odda się do dyspozycji swojego biskupa i przejdzie na emeryturę, ale parafianie zupełnie sobie tego nie wyobrażają.

– Trzeba przyznać, że mamy szczęście do dobrych proboszczów. Z wielkim sentymentem wspominamy pierwszego z nich – księdza Ziętka, a teraz – ksiądz Maj. To również bardzo ciepły, życzliwy człowiek i dobry kapłan. Oby został z nami jak najdłużej, a kiedy rzeczywiście – choć mamy nadzieję, że nie będzie to prędko – przyjdzie czas jego odejścia liczymy, że będzie nas często odwiedzał – dzielą się opiniami zgromadzeni na uroczystości parafianie.

DSC04479a

DSC04517a

DSC04521

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
WojtomKOLADruidDo GiPSa. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Woj
Woj

[quote name=”Druid”]Oni na zielono he he he przecież zielony to kolor proroka Mahometa.[/quote]
To jest jeden z kolorów liturgicznych w kościele. Pewnie ty masz z Mahometem więcej wspólnego niż oni skoro tak prostej rzeczy nie wiesz.

tom
tom

Przecież nikt nie każe dawać na tacę.
Weź sobie ślub cywilny, pogrzeb świecki, nie daj na tace, nie przyjmuj po kolędzie, wypisz się z Kościoła.

KOLA
KOLA

[quote name=”Hugo Knote”]To są wrzody na zdrowej tkance narodu. :P[/quote]
DOKLADNIE !!!! ZDGADZAM SIE!!!! I MYNA TO PLACIMY Z WLASNEJ KIESZENI!!!

Druid
Druid

Oni na zielono he he he przecież zielony to kolor proroka Mahometa.

Do GiPSa.
Do GiPSa.

[quote name=”Hugo Knote”]To są wrzody na zdrowej tkance narodu. :P[/quote]
[quote name=”GiPS”]A może wrzodem jesteś Ty.l i Twoja rodzina? a może wrzodem są Twoje dzieci?
Nie chcesz żeby Cię ktoś obrażał – nie obrażaj i Ty![/quote]
”GiPS”albo Ty jesteś jednym z tych pasożytów,co tylko jadą w jedną stronę do swojej sakwy,albo jakiś korycioż przy tych pasożytach na zdrowym ciele.NIE obrażaj ”Hugo Knote”,bo napisał prawdę.

GiPS
GiPS

A może wrzodem jesteś Ty.l i Twoja rodzina? a może wrzodem są Twoje dzieci?
Nie chcesz żeby Cię ktoś obrażał – nie obrażaj i Ty!

enigma1952
enigma1952

To są wrzody na zdrowej tkance narodu. 😛