piotr szota

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Piotra Szoty, najstarszego w Polsce aktywnego zawodowo kinooperatora, człowieka pełnego radości życia, kochającego swą pracę i wprowadzającego w świat kina kolejne pokolenia.

Urodził się 9 czerwca 1931 r. W 1947 r. zatrudniony został w OFNE, od 1983 r. do 1987 r. pracował w Kinie „Orzeł”, a następnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, gdzie zajmował się Kinem „Zbyszek” do maja 2014 r. Wraz z Januszem Gardełą i Zdzisławą Gardełą współorganizował olkuskie dyskusyjne kluby filmowe. Praca i kino wypełniały mu niemal całe życie. Ostatnie pożegnanie Piotra Szoty odbędzie się w piątek 4 lipca 2014 r. o godz.13.00 Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Parafialnym w Olkuszu.

MOK Olkusz

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PK
PK
10 lat temu

Historia najstarszego kinooperatora w Polsce.
https://youtube.com/watch?v=bubEvN3-gp4

Paweł Goc
Paweł Goc
10 lat temu

Znałem bardzo dobrze Pana Piotra to był wspaniały człowiek i przyjaciel młodzieży, których uczył zawodu z sukcesami. Razem z braćmi Kępkami z stworzyli w Olkuszu dla nas kino najpierw w „Emalii” potem w „Orle” itd.… Panie Piotrze będzie mi Pana bardzo brakowało. Zachowam dla siebie jak najlepsze wspomnienia. Mam nadzieję, że tam wysoko na górze również znajdzie Pan ciekawe zajęcie.