Na ostatniej sesji poprzedniej kadencji Rada Miejska w Wolbromiu zmniejszyła liczbę stałych komisji z 5 do 3, likwidując Komisję Rolnictwa, a jej zakres działania dokładając do kompetencji Komisji ds. Rozwoju Infrastruktury Komunalnej, Komunikacji i Ochrony Środowiska oraz Komisję ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia, włączając jej zakres działania do zadań Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji. Należało zatem skompletować składy 4 komisji (Komisja Rewizyjna jako najważniejsza jest obowiązkowa).

Wybór składów komisji był poprzedzony sondą, w której poszczególni radni poprzez wypełnienie ankiet określili, w jakich komisjach chcieliby pracować. Na podstawie preferencji samych zainteresowanych została przygotowana wstępna lista członków poszczególnych komisji, która stanowiła punkt wyjścia do konkretnych głosowań.
Na początek wybrano skład najważniejszej w Radzie – Komisji Rewizyjnej: Andrzej Gil – przewodniczący, Kazimierz Golda – zastępca przewodniczącego, Marek Gil, Józef Łysek, Stanisław Kołodziej, Czesław Gbyliczek i Adam Siewierski-członkowie.

W wyniku głosowania ustalono, że w skład Komisji ds. Budżetu i Praworządności weszli: Stanisław Pyzio, Czesław Gbyliczek, Adam Sypień, Sebastian Woźniak, Marian Ligienza i Ireneusz Mudyń. W analogiczny sposób ustalono skład Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji. W jej skład weszli rani: Jolanta Gamrot – wybrana na przewodniczącą, Sebastian Woźniak, Ewa Kazimierska, Wiesława Wach, Stanisław Biernacki i Marek Gil. Na koniec  dokonano wyboru Komisji ds. Rozwoju Infrastruktury Komunalnej, Komunikacji i Ochrony Środowiska, w skład której weszli: Józef Łysek – przewodniczący, Adam Siewierski – wiceprzewodniczący, Mirosław Osuch, Marcin Maciora, Kazimierz Pacia i Kazimierz Golda.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Wolbromiok Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolbromiok
Wolbromiok

No to po wolbromsku bez doświadczenia bez kompetencji ale swoi i lojalni a opozycja won :-*