Tabliczki z numerami do kontroli


tabliczka budynekW Olkuszu wkrótce rozpoczną się kontrole prawidłowego oznakowania budynków mieszkalnych. Miejscy strażnicy sprawdzą, czy na domach i blokach widnieją stosowne tabliczki z numerem i nazwą ulicy lub miejscowości.

Olkuski magistrat przypomina, że tablica z numerem powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. Jeśli nieruchomość jest położona w głębi posesji, tabliczkę umieszcza się także na ogrodzeniu. Warto pamiętać, że obok numeru budynku powinna się tam znaleźć również nazwa ulicy lub placu, ewentualnie miejscowości (gdy nie ma tam ulic). Za prawidłowe oznakowanie odpowiada właściciel lub administrator nieruchomości.

Strażnicy będą sprawdzać, czy mieszkańcy wywiązują się z tego obowiązku. – Naszym zadaniem nie jest karanie mandatami, ale uświadamianie ludziom, że właściwe oznakowanie nieruchomości jest bardzo ważne. Przede wszystkim pozwala szybciej dotrzeć pod prawidłowy adres służbom ratowniczym – mówi komendant Straży Miejskiej w Olkuszu Marek Lasek.

Jeśli na kontrolowanej nieruchomości nie będzie tabliczki, wówczas strażnicy dadzą właścicielowi czas na jej zamontowanie. W umówionym terminie ponownie sprawdzą daną nieruchomość. Gdy właściciel nie wywiąże się ze swojego obowiązku, wówczas może zostać ukarany mandatem wysokości do 250 złotych.

Komentarze  

gościówa
+2 #25 gościówa 2017-04-28 20:12
numer mam na domu, a ulica nie moja tylko urzędowa, więc to magistrat powinien ją opisać u wlotu i wylotu. Karetki, pollicja i kurierzy topografie znają, a obcy to niech trochę pokrążą po okolicy aby znaleźć adres, przynajmniej wiadomo, że obcy kręci się po dzielnicy. A swoją drogą to urząd powinien zacząć pisać tabliczki w ukraińskim.
Cytować | Zgłoś administratorowi
ZróbToSama
+5 #24 ZróbToSama 2017-04-22 21:12
Cytuję ...:
Ok . dzięki za pomysły.
Chyba jednak kupię lakier w sprayu i walnę w formie graffiti. :roll:

Tak też można. Ale jak ci przyjdzie namalować na ogrodzeniu z siatki lubna przęsłach metalowych to będziesz miał problem. Zastanów się czy lepiej, nie wypalić na desce lutlampą lub rozgrzanym drutem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
+2 #23 ... 2017-04-22 20:13
Ok . dzięki za pomysły.
Chyba jednak kupię lakier w sprayu i walnę w formie graffiti. :roll:
Cytować | Zgłoś administratorowi
ZróbToSam
+6 #22 ZróbToSam 2017-04-22 18:44
Cytuję ZMN:
Numerek możecie zamówić na Szpitalnej,OSMA sie firma nazywa.

Możecie też sami wykonać, bardzo łatwo. Np. wypalić na ładnie obrobionej desce i pociągnąć kilka razy lakierem bezbarwnym. Można samemu wykleić na kawałku pleksi. Oczywiście kto chce i potrafi. Można też kupić lub zamówić w Leviatanie przy wjeździe do rynku. I przestańcie biadolić o tym, że nie wiecie gdzie kupić taka tabliczkę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
ZMN
+3 #21 ZMN 2017-04-22 15:31
Numerek możecie zamówić na Szpitalnej,OSMA sie firma nazywa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
szkoda czasu
+5 #20 szkoda czasu 2017-04-22 13:42
Cytuję ........:
w Jeżu możesz zamówić


I u Jeża mozesz zamówić i u Kreta i u Mrówkojada. Normalnie mozna się posikać z takich co to pytają, gdzie można zamówić tabliczkę z numerem domu i nazwą ulicy. Gdzie, wy nieudacznicy żyjecie, że takich rzeczy nie wiecie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
........
+3 #19 ........ 2017-04-22 10:34
w Jeżu możesz zamówić
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
0 #18 ... 2017-04-22 10:03
Tiaaaa wolisz opinie i rady, że tabliczki się zamawia w fabryce prezerwatyw? Zaiste cenna to informacja i siedzi w temacie bardzo ściśle. Pewnie Ty mi dałeś tę cenną radę? A ja pytałem poważnie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Do PXT
-1 #17 Do PXT 2017-04-22 00:15
Szczerze to guzik kogo to obchodzi. Mozesz pisac jakies komentarze w temacie artykulu, bo pod kazdym cos tam gryzmolisz. Zamiast poczytac opinie mieszkancow to kazdy musi czytac wypociny za przeproszeniem o (moderacja) marynie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
PXT
-1 #16 PXT 2017-04-21 20:51
Gościu podpisujący się "P X T ``" pod postem #14 podszywa się pode mnie. Może to ten policjant co go zna trzykropek.
Z tym światłem a ściślej jego brakiem to prawda. Sęk tylko w tym, że ten rower prowadziłem poboczem a przepisy tego nie zabraniają z tego co wiem. Główna awantura z tym tępym policjantem wynikła z tego powodu, że nie chciał mi się przedstawić a "niemanie" światła to tylko "produkt uboczny" tej draki, bo już nie było się czego czepiać. Próbował postawić wszystkie karty na moją nietrzeźwość ale nie wypaliło. Mój problem polegał tylko na braku świadków w ustronnym miejscu po zmierzchu (ich było dwóch a po wezwaniu posiłków czterech) bo gdyby Sąd uznał prawdę to skończyłby jak ta pani Marta Cichocka, policjantka z Poznania.
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,21669822,policjantka-skazana-za-falszywe-zeznania-wsparcie-kolegow-nie.html
Cytować | Zgłoś administratorowi
3 kropki
+5 #15 3 kropki 2017-04-21 17:09
hahaha dobre ,,..." usmialem się ;D
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
+4 #14 ... 2017-04-21 16:59
Cytuję Hehe:
PXT nie wiem jakie ty masz dewiacje ale wolny kraj póki co. Ja miałem zwykłą kontrole drogową, a w to kto z kim jest w patrolu nie moja brocha :)

Co Ty @Hehe nie tutejszy i nie znasz "dewiacji" PXT?
Toż to cały Olkusz wie, że od kilku lat ma odruchy wymiotne na widok policjanta. Już nawet zidentyfikowałem i wiem który to ten policjant. ;)
Podobno ledwie się wywinął, bo ten policjant usiłował go zabić bo nie przyjął od niego mandatu za niemanie światła przy rowerze a jeszcze do tego wytknął mu orta, :lol: :lol: :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
Hehe
0 #13 Hehe 2017-04-21 15:42
Cytuję P X T:
Cytuję Hehe:
Heh ostatnio miałem przyjemność spotkać Strażnika z Policjantem w nocy na rynku w sobotę ok 1 w nocy także "królowie" mają jakieś wspólne patrole w łikendy nawet na internecie tak jest napisane na stronie straży. Ło matko luzuj szelki wiosna w końcu!

Znaczy się miałeś orgazm na ich widok?
A Może to nie byli Strażnik z Policjantem tylko policjant z strażnikiem a ten wspólny patrol to była wyprawa na piwo.


PXT nie wiem jakie ty masz dewiacje ale wolny kraj póki co. Ja miałem zwykłą kontrole drogową, a w to kto z kim jest w patrolu nie moja brocha :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
pavv
0 #12 pavv 2017-04-21 12:53
Cytuję ...:
Gdzie można zamówić taką tabliczkę? Proszę o adresy firm, które to wykonują. Ponieważ jest już poobijana i skorodowana i mało czytelna chciałem nową. Dawniej można było zrobić taką tabliczkę w OFNE. :)


Tabliczkę można zamówić w fabryce tabliczek albo nabyć w sklepie z tabliczkami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Tabliczka
+4 #11 Tabliczka 2017-04-21 10:24
Hejty hejtami, a niejednokrotnie taka tabliczka, wbrew pozorom, może komuś uratować życie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
P X T
+1 #10 P X T 2017-04-21 09:15
Cytuję Hehe:
Heh ostatnio miałem przyjemność spotkać Strażnika z Policjantem w nocy na rynku w sobotę ok 1 w nocy także "królowie" mają jakieś wspólne patrole w łikendy nawet na internecie tak jest napisane na stronie straży. Ło matko luzuj szelki wiosna w końcu!

Znaczy się miałeś orgazm na ich widok?
A Może to nie byli Strażnik z Policjantem tylko policjant z strażnikiem a ten wspólny patrol to była wyprawa na piwo.
Cytować | Zgłoś administratorowi
zenek
+10 #9 zenek 2017-04-21 07:31
Z akcją TABLICZKI Straż Miejska będzie miała zatrudnienie na co najmniej 5 najbliższych lat tak trzymać , bravo .
Cytować | Zgłoś administratorowi
Ło matko
+10 #8 Ło matko 2017-04-20 16:18
Cytuję Marysia:
Może jednak wpierw Miasto powinno zadbać aby tablice z nazwami ulic były na każdym rogu.Jeżeli takie tablice będą dobrze ustawione,wyraźne i zadbane powinny spełniać swoją rolę informacyjną ,bo myślę ,że o to chodzi. Strażnicy będą wiedzieli gdzie szukać napisów. Myślę,że wyrażne tabliczki w jednakowym kolorze są ważne dla wszystkich użytkowników ulic. Nie wiem dlaczego ten obowiązek przerzucać na mieszkańców. Z czego on wynika?

Możliwość mandatów -> wpływy do budżetu gminy -> pieniążki na artykuł chwalebny w lokalnej prasie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
al
+7 #7 al 2017-04-20 16:17
Całe os.młodych do otabliczkowania. Nie ma na blokach na ścianach frontowych numerów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Hehe
-5 #6 Hehe 2017-04-20 16:05
Cytuję Ło matko:
Ci już zupełnie na mózg upadli. Czy nie mają nic do roboty? Może przynajmniej zajmą się porządkiem w nocy z soboty na niedzielę kiedy realnie tego sytuacja wymaga ale nie, to jedyna noc kiedy królowie mają wolne. Może będą organizować szkolenia w szkołach dotyczące bezpieczeństwa...

Tabliczki są kluczowe.... - może szwagier ma punkt z dorabianiem? Takie to olkuskie.

Heh ostatnio miałem przyjemność spotkać Strażnika z Policjantem w nocy na rynku w sobotę ok 1 w nocy także "królowie" mają jakieś wspólne patrole w łikendy nawet na internecie tak jest napisane na stronie straży. Ło matko luzuj szelki wiosna w końcu!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Marysia
+6 #5 Marysia 2017-04-20 15:37
Może jednak wpierw Miasto powinno zadbać aby tablice z nazwami ulic były na każdym rogu.Jeżeli takie tablice będą dobrze ustawione,wyraźne i zadbane powinny spełniać swoją rolę informacyjną ,bo myślę ,że o to chodzi. Strażnicy będą wiedzieli gdzie szukać napisów. Myślę,że wyrażne tabliczki w jednakowym kolorze są ważne dla wszystkich użytkowników ulic. Nie wiem dlaczego ten obowiązek przerzucać na mieszkańców. Z czego on wynika?
Cytować | Zgłoś administratorowi
...ffff.....
+6 #4 ...ffff..... 2017-04-20 15:34
Cytuję ...:
Gdzie można zamówić taką tabliczkę? Proszę o adresy firm, które to wykonują. Ponieważ jest już poobijana i skorodowana i mało czytelna chciałem nową. Dawniej można było zrobić taką tabliczkę w OFNE. :)

Taką tabliczkę można zamówić w fabryce prezerwatyw albo w kiosku z gazetami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
theon
+6 #3 theon 2017-04-20 12:08
No brawo ! Tylko się martwię, bo tych domów jest trochę - może jakieś nowe autko strażnikom trzeba by kupić na tą okazję ? ;-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
...
+8 #2 ... 2017-04-20 11:39
Gdzie można zamówić taką tabliczkę? Proszę o adresy firm, które to wykonują. Ponieważ jest już poobijana i skorodowana i mało czytelna chciałem nową. Dawniej można było zrobić taką tabliczkę w OFNE. :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
Ło matko
0 #1 Ło matko 2017-04-20 10:48
Ci już zupełnie na mózg upadli. Czy nie mają nic do roboty? Może przynajmniej zajmą się porządkiem w nocy z soboty na niedzielę kiedy realnie tego sytuacja wymaga ale nie, to jedyna noc kiedy królowie mają wolne. Może będą organizować szkolenia w szkołach dotyczące bezpieczeństwa...

Tabliczki są kluczowe.... - może szwagier ma punkt z dorabianiem? Takie to olkuskie.
Cytować | Zgłoś administratorowi