kronika

Nie udzielił pierwszeństwa

23 maja. Około godz. 22:30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ul. Kościuszki w Olkuszu, kierujący samochodem marki Audi – mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Nissanem, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów. Pasażer Audi z obrażeniami twarzy tracił do olkuskiego szpitala.

Zatrzymani sprawcy uszkodzenia mienia

23 maja. Policjanci z komisariatu w Kluczach zatrzymali dwie osoby, które w nocy w domu prywatnym w Chechle wybili szyby i uszkodzili drzwi. Podczas gdy 18 i 28 – latek trzeźwieli w policyjnej izbie zatrzymań, policjanci ustalili, że z mężczyznami współdziałała nieletnia kobieta. Dorosłym sprawcom za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet pięciu lat. 16 – latka odpowie zaś przed sądem dla nieletnich.

Pijany motorowerzysta

23 maja. W godzinach nocnych w Wierzchowisku, funkcjonariusze z Wolbromia zatrzymali wolbromianina, który kierował motorowerem po spożyciu alkoholu. 25 – letni mężczyzna miał we krwi ponad dwa promile alkoholu. Kierujący posiada także zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych do 2016r. Zatrzymany odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze