Świetny mecz obejrzeli kibice na olkuskiej hali sportowej w miniony weekend. Oldboje, grający na co dzień w Olkuskiej Lidze Oldbojów Futsalu, podejmowali u siebie reprezentację Polski Futsalu +35. To właśnie od najlepszych w kraju zawodników wyszła propozycja zagrania meczu w Olkuszu. I chociaż gospodarze przegrali 4-7, wynik należy uznać za niezły, mając na uwadze z jak mocnymi rywalami się zmierzyli.

To sportowe wydarzenie z pewnością przyczyniło się do promocji miasta i gminy Olkusz. Futsaliści z krajowej reprezentacji przed pierwszym gwizdkiem dostali na pamiątkę klubowe szaliki IKS-u Olkusz. Stroje olkuskich zawodników również były klubowe, żółto-niebieskie. A potem przez 50 minut toczyła się zacięta gra. Pierwsza bramka padła dla reprezentacji. Olkuscy zawodnicy nawiązali walkę i gra nabrała tempa. W pewnym momencie miejscowym udało się doprowadzić do remisu 4-4 i tak zakończyła się pierwsza połowa. Reprezentacja okazała się najmocniejsza w końcówce spotkania, kiedy to dwiema szybko strzelonymi bramkami wysunęła się na prowadzenie. -To nie wstyd przegrać trzema bramkami z reprezentacją. Mecz był fajny, grając z takimi zawodnikami można się czegoś od nich nauczyć. Widać, że są zgranym zespołem i grają ze sobą na co dzień, a nasza drużyna składała się z piłkarzy z różnych zespołów. Następnym razem będzie lepiej, ale myślę, że i tak nie przynieśliśmy wstydu Olkuszowi – tak mecz skomentował bramkarz olkuskich oldbojów Piotr Leki.
Olkuskich piłkarzy wysoko ocenili reprezentanci Polski. – Na uznanie zasługuje duży opór gospodarzy, którzy dobrze się prezentowali od pierwszej do ostatniej minuty. Dobrze grali zwłaszcza z przodu. W Olkuszu zagraliśmy pierwszy raz i mam nadzieję, że nie ostatni. Teraz przygotowujemy się do meczu z seniorami z Pogoni Lwów, zespołu reaktywowanego po 69 latach – opowiada selekcjoner reprezentacji Tomasz Porwet.
Jest szansa, że olkuscy kibice halówki obejrzą podobne widowisko w przyszłym roku.  – Na pewno zaprosimy reprezentację na rewanż, myślę, że świetną okazją byłyby przyszłoroczne Dni Olkusza. Wtedy moglibyśmy zagrać na przykład na orliku – mówi kapitan OLOF-u Tadeusz Skóra.
Organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę imprezy. Mecz komentował wiceprezes IKS-u Olkusz, Jerzy Sibielak. Spotkanie sędziowali olkuscy arbitrzy: Paweł Kania i Zbigniew Pacia.
Drużyny zagrały w składzie:
OLOF: Krzysztof Barczyk, Zbigniew Szczepanek, Bogdan Chochół, Jerzy Kuchnecki, Marcin Będek, Adam Lewicki, Marcin Stach, Sławomir Goc, Piotr Leki.
Reprezentacja: Tomasz Porwet, Tadeusz Dąbrowski, Piotr Albin, Arkadiusz Zygan, Paweł Skowron, Rafał Ciszek, Sebastian Satro, Andrzej Fendrych, Rafał Lasota, Sławomir Czaja, Krzysztof Kowalczyk.
Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu i Rada Kapitanów OLOF. Mecz wsparły firmy: „Arkop” oraz Supermarket „Nasz”. Patronat medialny nad meczem objęła redakcja „Przeglądu Olkuskiego” oraz olkuszanin.pl i Olkusz TV.