Olkusz

Dnia 10 czerwca 2024 roku w olkuskiej Bibliotece  odbyła się wyjątkowa Astronomiczna Sesja Popularnonaukowa, zorganizowana z okazji 30 – lecia istnienia w Olkuszu Koła Astronomicznego. Współorganizatorem wydarzenia był prof. Michał Ostrowski, który od ponad 3 lat w olkuskiej Bibliotece prowadzi Olkuski Klub Pasjonatów Astronomii.

Partnerami sesji były szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły : „Gazeta Olkuska” oraz „Przegląd Olkuski”.

Uczestnicy spotkania nie tylko wysłuchali wykładów:  „Wszechświat – wyprawa do samego początku” – prof. Michała Ostrowskiego z Obserwatorium Astronomicznego UJ oraz „Wybuchy na Słońcu i ich efekty w Heliosferze” – prof. Grzegorza Michałka z Obserwatorium Astronomicznego UJ, ale również obejrzeli zdjęcia Słońca oraz teleskopy słoneczne, które prezentował Tomasz Kundera z Obserwatorium Astronomicznego UJ.

W związku z niesprzyjającą aurą uczestnicy wydarzenia nie mogli wziąć udziału w pokazach Słońca z wykorzystaniem teleskopu słonecznego, które miały się odbyć w przestrzeni przed Biblioteką oraz na olkuskim Rynku.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze