Kwidzyn

Nie Legnica, a Kwidzyn będzie drugim przystankiem Młodych Lwic w drodze po marzenia, a więc strefę medalową Mistrzostw Polski Juniorek. Podopieczne Marcina Księżyka wedle pierwotnego planu w ramach Grupy K miały zagrać na Dolnym Śląsku, ale przez problemy z dostępnością hali UKS Dziewiątka była zmuszona oddać rolę organizatora weekendowego turnieju. Wybór padł więc na miejscowość z województwa pomorskiego.

Zanim jednak Legnica wywiesiła białą flagę w sprawie organizacji zmagań u siebie, rozesłała po klubach prośbę ze zmianą terminu trzydniowej rywalizacji. Zapytanie dotyczyło przyjazdu dzień wcześniej i grania nie od piątku do niedzieli, tylko od czwartku do soboty. O ile Olkusz przystał na propozycję, podobnie zresztą jak Kobierzyce, o tyle weto postawiła drużyna z Kwidzyna, więc temat rozegrania turnieju w innym niż wyznaczonym odgórnie przez ZPRP terminie upadł. Przez chwilę pojawiła się nawet szansa, aby mecze Grupy K odbyły się w Olkuszu, jednak i przy Wiejskiej w niedzielę 12 lutego granie w handball jest niemożliwe. Ostatecznie związkowa centrala w porozumieniu z klubami ustaliła, że turniej 1/8 MP z udziałem olkuszanek odbędzie się w Kwidzynie. Sportowo nie zmienia się praktycznie nic, logistycznie właściwie wszystko.

Młode Lwice otworzą zmagania na Pomorzu, piątkowym starciem z KPR Gminy Kobierzyce. Początek spotkania z młodzieżowym zapleczem ekipy z żeńskiej PGNiG Superligi wyznaczono na godz. 17:00. Od 19 natomiast pojedynek gospodyń z UKS Dziewiątką Legnica. W sobotę olkuszanki także wyjdą na boisko jako pierwsze. Od 13:00 potyczka z miejscowym MTS-em, a bezpośrednio po zakończeniu tej konfrontacji przyjdzie pora na rywalizację na linii Legnica – Kobierzyce. Zamknięcie zmagań w Grupie K nastąpi w niedzielę. Od 9:30 mecz Kwidzyna z Kobierzycami, a na godzinę 11:30 zaplanowano starcie dwóch zespołów, które wygrały swoje poprzednie grupy: Legnica kontra Olkusz.

1/8 MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK – GRUPA K – KWIDZYN

Dzień 1 – 10 lutego – PIĄTEK

17:00. SPR Olkusz – KPR Gminy Kobierzyce

19:00. UKS Dziewiątka Legnica – MTS Kwidzyn

Dzień 2 – 11 lutego – SOBOTA

13:00. MTS Kwidzyn – SPR Olkusz

15:00. UKS Dziewiątka Legnica – KPR Gminy Kobierzyce

Dzień 3 – 12 lutego – NIEDZIELA

9:30. KPR Gminy Kobierzyce – MTS Kwidzyn

11:30. UKS Dziewiątka Legnica – SPR Olkusz

Kadra Młodych Lwic na MP: Julia Czarnota, Emilia Januszek, Amelia Poczęsny – Oliwia Bartusik, Amelia Basara, Oliwia Błaszczykiewicz, Eliza Faryńska, Karolina Herian, Amelia Kiełtyka, Wiktoria Kozyra, Zuzanna Krupa, Patrycja Łabuda, Anna Marszałek, Vanessa Nowak, Zuzanna Pawłowska, Kinga Petlic, Matylda Sarota, Nikola Sidor, Nikola Sołościuk.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze