Kwasniów Dolny Wiola Woźniczko,

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kwaśniowie Dolnym powstanie sala gimnastyczna wraz zapleczem. Inwestycja została wsparta środkami z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 1,2 miliona złotych.

W piątek 21 kwietnia została podpisana umowa na wspomniane dofinansowanie. 

„Gmina Klucze podjęła się realizacji budowy sali sportowej, na którą uczniowie i mieszkańcy trzech sołectw czekali ponad 20 lat. Bez środków zewnętrznych z rezerwy ogólnej budżetu państwa, „Polskiego Ładu” oraz środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki nie byłoby to możliwe. Dziękujemy za wsparcie i pomoc w pozyskaniu tych środków Panu Ministrowi Jackowi Osuchowi i Panu Wojewodzie Łukaszowi Kmicie. Bez tych środków tak potrzebna inwestycja nie miałaby szans na realizację. Na dzień dzisiejszy dzięki tym środkom montaż finansowania mamy zapewniony” – mówi Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

Na to sportowe przedsięwzięcie Gmina Klucze pozyskała już 6 745 000,00 złotych z drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz 1 813 400,00 złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021. Pozostałe środki pochodzą natomiast z gminnego budżetu. 

„Na terenie gminy funkcjonuje sześć przedszkoli, jeden oddział przedszkolny oraz siedem szkół podstawowych. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kwaśniowie Dolnym uczęszcza ponad 210 uczniów, którzy mają do dyspozycji sześć sal lekcyjnych, cztery pracownie, trzy gabinety, bibliotekę i stołówkę. Od prawie 20 lat, kiedy budynek Szkoły oddano do użytku, Zespół nie posiada sali gimnastycznej. Postanowiliśmy to zmienić. Budowa sali gimnastycznej trwa. Już niedługo kubatura ponad 11 tys. m3 umożliwi nawet 300 osobom jednocześnie udział w wydarzeniach sportowych. Kołem zamachowym tej inwestycji były środki rządowe. Wsparcie w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021 to ponad 1,8 mln zł” – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, na głównej sali znajdzie się pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki: będzie tam można także grać w futsal, badminton, tenis czy piłkę ręczną. Sala oczywiście będzie dostosowana do prowadzenia zajęć sportowych zgodnych z programem szkolnym. W obiekcie będą również: sala pomocnicza służąca do zajęć rehabilitacyjnych, ruchowych lub siłowych, zaplecze socjalne (w postaci dwóch zespołów szatni z natryskami i toaletami oraz magazynami na sprzęt sportowy) obsługujące główną salę sportową oraz zaplecze socjalne dla mniejszych grup sportowych korzystających z sali pomocniczej, widownia wraz z szatnią dla obsługi widowni w czasie zawodów sportowych, toaleta czy pomieszczenie techniczne. Budynek będzie ponadto posiadał łącznik ze szkołą oraz zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowy obiekt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

„Realizacja inwestycji będzie miała wpływ na znaczną poprawę warunków pracy kadry nauczycielskiej. Poprawi się także dostępność dzieci i młodzieży szkolnej do podstawowej infrastruktury sportowej. Do tej pory zajęcia wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kwaśniowie Dolnym odbywały się w dwóch salach rehabilitacyjnych, siłowni szkolnej, na korytarzach szkolnych lub – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – na zewnątrz budynku. Nowa sala gimnastyczna da komfort uczniom i nauczycielom. Stworzy wiele możliwości prowadzenia zajęć w-f i organizacji czasu wolnego dla okolicznych mieszkańców. Jestem też przekonany, że będzie to miejsce rozwijania sportowych pasji i talentów” – podsumowuje Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Wykonawcą inwestycji jest firma OLEXBUD z Porąbki Iwkowskiej.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
24 dni temu

Do poczytania – http://damatic.pl/
Tam macie w zasadzie wszystko. Ogólnie temat budowy jest tak szeroki, że po prostu się kończy, a warto pozyskiwać wiedzę w tym zakresie.