plakat jarmark

Bardzo ciekawie zapowiada się najbliższa niedziela w powiecie olkuskim. 14 września odbędzie się kilka imprez plenerowych, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców. O ile pogoda dopisze, czeka nas dzień pełen wrażeń.

Szczególnie zachęcamy do wybrania się do Rabsztyna i do Krzywopłot. Dzięki imprezom w tych miejscowościach, będzie można przenieść się w czasie o kilka dekad, a nawet kilka stuleci. Organizatorzy zadbali o to, aby program był dopasowany do każdej kategorii wiekowej. Wielbicieli jazdy na dwóch kółkach zachęcamy do udziału w XII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Bukownie. Patronat medialny nad wszystkimi wydarzeniami objął „Przegląd Olkuski”. Do zobaczenia w Rabsztynie, Krzywopłotach i Bukownie!

 

Jarmark Rycerski w Rabsztynie – od godziny 11:00

Wydarzenie, jakim są „Zamkowe warsztaty rzemiosła ziemi olkuskiej `Rzemieślnicy na Rabsztynie`”, rozpocznie się w niedzielę 14. września o godzinie 11:00 i potrwa do godzin wieczornych. W samo południe członkowie Bractwa Rycerskiego „Kruk” zaprezentują walki rycerskie, po czym nastąpi prezentacja rzemiosł dawnych. Zaplanowano również koncerty zespołów: „Vokal Band”, „Rebelia”oraz Ryszarda Styły. Wszyscy rozśpiewani mieszkańcy mogą zaprezentować swój talent wokalny podczas Przegląd Piosenki Turystycznej „Zamkowe śpiewanie – Rabsztyn 2014” (współorganizator Ognisko muzyczne „Żaczek” w Olkuszu). Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Bractwo Rycerskie „Kruk”.

III Piknik Historyczny Jura 1914 – inscenizacja bitwy pod Krzywopłotami –  od godziny 14:00

Już po raz trzeci na polanie koło Wiejskiego Domu Ludowego odbędzie się inscenizacja tej słynnej bitwy, w której walczyli legioniści. Tegoroczny Piknik Historyczny Jura 1914 będzie wyjątkowy –  w tym roku obchodzimy 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej i również bitwy pod Krzywopłotami. Piknik jest częścią Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecia I wojny światowej”, koordynowanego przez Małopolski Instytut Kultury. Uroczystości rozpocznie przywitanie gości i msza św. polowa za ojczyznę o godz.14:30, a godzinę później będą miały miejsce występy muzyczne. Inscenizacja bitwy przewidziana jest na godzinę 16:15.

XII Rodzinny Rajd Rowerowy w Bukownie – od godziny 13:00

Największa w powiecie olkuskim rodzinna impreza rowerowa co roku gromadzi setki uczestników. Zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 13:00 na stadionie MOSiR w Bukownie. Rowerzyści będą mieli do pokonania 14 km ulicami Bukowana i leśnymi drogami, wokół malowniczych wyrobisk popiaskowych w Podlesiu i Borze Biskupim. – Pokonanie jej nie sprawi trudności najmłodszym, a także tym starszym uczestnikom. Udział w rajdzie należy potraktować jako znakomity sposób na rodzinny i aktywny sposób spędzenia niedzielnego popołudnia. Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekała pieczona kiełbaska oraz losowanie nagród spośród wszystkich jego uczestników – zachęca Grażyna Kowina-Świderek, kierowniczka rajdu.

piknik krzywopl

rajd rowerowy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze