Rabsztyn

W listopadowy weekend, 20 i 21, wystartowała nowa atrakcja na zamku Rabsztyn. Rabsztyńska Akademia Rycerska to cykl spotkań z rycerzami, prowadzonych przez Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde”. Letnie zajęcia z rycerzami w Wehikule Czasu cieszyły się tak dużym powodzeniem, że postanowiliśmy tę przyjemność przedłużyć.

W miniony weekend dzieci, młodzież i dorośli przystąpili do nabywania i doskonalenia umiejętności niezbędnych każdemu rycerzowi.

Wielce szlachetni nauczyciele to:

Mirosław Markowski h. Prus III

Aktualny wicemistrz Polski w walkach 2 vs. 2, doświadczony zawodnik walk rycerskich, zwycięzca wielu turniejów w kraju i za granicą. Z rekonstrukcją związany od 18 lat – tyleż samo walczy zarówno z użyciem miecza długiego oraz miecza i tarczy. Służy wiedzą z zakresu uzbrojenia ochronnego, gdyż spod jego młota wyszło kilka kompletów zbroi. Twórca wielu imprez historycznych, inicjator ligi Bojowych Hufców Południa, prezes Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde”.

Piotr Yamell h. Wilczy

Uczeń Mirosława zarówno w walce jak i wytwarzaniu uzbrojenia. Zdobywca Srebrnego Pasa Grunwaldu 2016 oraz Srebrnego Miecza Grunwaldu 2017, uczestnik wielu turniejów. Słynie z niecodziennych technik i szalonych rajdów na pozycje wroga zarówno w walkach drużynowych jak i inscenizacjach bitew.

Obaj od lat wspólnie uczą, bawią i motywują na wielu zamkach w Polsce, np. Lipowiec, Siewierz, Ogrodzieniec, Tenczyn, Malbork oraz oczywiście Rabsztyn.

Kto był, ten wie, że jak zwykle zabawa była wspaniała, mnóstwo śmiechu i dużo satysfakcji z odniesionych sukcesów.

Fruwały strzały, włócznie i topory, miecze z łomotem uderzały o ciała zawodników. Wszyscy uszli cało, poległych nie było, dzięki przestrzeganiu zasady fair play. Rycerze już tak mają, szlachetni to mężowie…

Serdecznie zapraszamy w następny weekend.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze