Dozorowany 27-letni mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Zaparkował citroena niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i pieszo przeszedł  kilkaset metrów. Nie umknęło to czujności i uwadze stróżów prawa, którzy kilka tygodni wcześniej, podejmowali interwencję wobec tego kierowcy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tj. 24 maja 2020 roku przed godziną 13 w Olkuszu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pełnili w tym czasie służbę, zauważyli kierowcę citroena, który prowadził swój pojazd. Mundurowi od razu skojarzyli, że  kilka tygodni wcześniej (16.04.20r.) interweniowali wobec tego właśnie kierowcy. Mężczyzna przekroczył wówczas dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym , gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Okazało się również, że mężczyzna nie miał w ogóle uprawnień  do kierowania pojazdem.

Kierowca citroena zatrzymał się na parkingu przy sklepie, znajdującym się niedaleko komendy.  Wysiadł z samochodu i pieszo przeszedł kilkaset metrów. 27-latek był objęty policyjnym dozorem i miał obowiązek zgłaszania się do komendy. Mężczyzna myślał, że wykaże się sprytem. Nie uszło to jednak uwadze mundurowych. Kiedy wrócił do swojego samochodu, na parkingu  czekali na niego policjanci, którzy od samego początku obserwowali kierowcę. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny i sprawdzili go w policyjnym systemie. Okazało się, że 27-latek  ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do  22.04.2021r.

Mieszkańcowi gminy Olkusz za niezastosowanie się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia   pojazdów (art. 244a KK), grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze