Olkusz

Sezon plażowy w pełni, a na piasku sytuacja lubi się zmienić z dnia na dzień. Tak jest w przypadku terminów i uczestników zmagań w młodzieżowych półfinałach Mistrzostw Polski, do których awans w komplecie zapewniły sobie drużyny SPR Olkusz. Zmian było sporo, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu poznaliśmy konkretne harmonogramy turniejów, które już wkrótce wyłonią stawkę uczestników imprez, w trakcie których poznamy tegorocznych medalistów rywalizacji w beach handballu!

Zaczynamy od Juniorek, u których do tej pory było najwięcej niewiadomych. Podopieczne Patrycji Głąbik w Małopolsce nie miały rywalek i awans na szczebel centralny uzyskały bez konieczności gry o punkty. W premierowym związkowym komunikacie, termin rozegrania półfinałów w tej kategorii wiekowej został zniesiony i wydawało się, że być może Młode Lwice od razu staną do walki o mistrzostwo kraju, jednak ostatecznie olkuszanki myśląc o promocji do grona TOP 8 będą musiały przebrnąć przez półfinałowe zmagania w Świętochłowicach, gdzie SPR zmierzy się z pełniącą rolę gospodyń MUKS Skałką-Śląskiem oraz UKS-em Pawonków. Trzy kluby powalczą o dwa miejsca premiowane awansem, a turniej na Śląsku zaplanowano na piątek 1 lipca.

Harmonogram turnieju 1/2 MP Juniorek – 1 lipca – Świętochłowice

10:00. MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice – SPR Olkusz

10:40. SPR Olkusz – UKS Pawonków

11:20. UKS Pawonków – MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice

Dzień po Juniorkach, w tym samym miejscu pojawią się Juniorki Młodsze. Tutaj zmian jeśli chodzi o gospodarza turnieju nie ma, jednak zmianie uległa obsada turnieju. Ekipę stołecznego AZS-u zastąpiła Sośnica Gliwice, więc oprócz meczu z gliwiczankami, Młode Lwice prowadzone przez Monikę Pastwę zmierzą się także ze Skałką i UKS-em Pawonków. Początek turnieju ze względu na wyjazd części zawodniczek na zgrupowanie przed ME w Pradze wyznaczono na godz. 9:00. Turniej otworzy potyczka olkuszanek z Sośnicą. Poniżej pełny terminarz gier z soboty 2 lipca.

Harmonogram turnieju 1/2 MP Juniorek Młodszych – 2 lipca – Świętochłowice

9:00. SPR Olkusz – SPR Sośnica Gliwice

9:40. SPR Olkusz – MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice

10:20. SPR Sośnica Gliwice – UKS Pawonków

11:00. MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice – SPR Sośnica Gliwice

11:30. SPR Olkusz – UKS Pawonków

12:10. UKS Pawonków – MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice

Mały plażowy maraton związany ze zmaganiami w ramach półfinałów Mistrzostw Polski zamknie niedzielna rywalizacja Młodziczek w Rudzie Śląskiej. Początkowo podopieczne Patrycji Głąbik miały jechać do Kątów Wrocławskich, jednak ostatecznie stanęło na wyjeździe nie na Dolny, a na Górny Śląsk. Funkcję gospodarza turnieju w ramach Grupy B pełnić będzie tamtejszy Grunwald, z którym Lwiątka jeśli się zmierzą, to zrobią to najwcześniej w półfinale, bowiem w tej kategorii wiekowej droga do awansu wydaje się być najtrudniejsza, bo jest dwuetapowa. SPR Olkusz w swojej „podgrupie” zagra z SPR-em GOKiS Kąty Wrocławskie i UKS-em Pawonków. Dwa z trzech zespołów uzyskają promocję do meczów półfinałowych z dwoma najlepszymi drużynami drugiej „podgrupy”, gdzie obok Grunwaldu Ruda Śląska zagrają też UKS Sęp Wilczyska oraz KS AZS AWF Warszawa. Mecze półfinałowe wyłonią uczestników finałowego starcia, którzy równolegle zapewnią sobie awans do najlepszej ósemki w kraju. Mamy nadzieję, że wszystko w tym temacie jest jasne. Znamy datę rywalizacji w Rudzie oraz wszystkich uczestników, czekamy natomiast jeszcze na szczegółowy harmonogram gier.

Uczestnicy turnieju 1/2 MP Młodziczek – 3 lipca – Ruda Śląska

B1. SPR Grunwald Ruda Śląska

B1. UKS Sęp Wilczyska

B1. KS AZS AWF Warszawa

B2. SPR GOKiS Kąty Wrocławskie

B2. SPR Olkusz

B2. UKS Pawonków

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze