Olkusz

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w jednej z olkuskich drogerii dwukrotnie dokonał kradzieży markowych perfum.  Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Z uwagi na to, że działał on w warunkach recydywy, może mu teraz grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu (24.03. br.) policyjny patrol został wezwany do jednej z drogerii działającej w Olkuszu. Zgłoszenie dotyczyło ujęcia przez pracownika ochrony  sklepu mężczyzny, który  ukradł wyroby perfumeryjne o wartości około 780 zł. Ustalono również, że ten mężczyzna kilka dni wcześniej tj. 18.03. br. dokonał jeszcze innej kradzieży w tym sklepie na około 1000 złotych.

Uzyskane informacje w tej sprawie potwierdziły m.in. nagrania z kamer monitoringu pochodzące ze sklepu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Olkuszu. 26 marca br. 25-letniemu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzut tzw. kradzieży szczególnie zuchwałej.

Z uwagi na to, że mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które odbywał karę dwóch lat pozbawienia wolności,  a kolejnych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, sąd zastosował wobec niego trzy miesiące aresztu. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara do 12 lat pozbawiania wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments