sport lekka2

W ostatnich dniach biegacze reprezentujący sekcję lekkoatletyczną klubu IKS Olkusz startowali na różnych arenach w kilku miejscach w kraju.

Dnia 1 października w gminie Łazy rozgrywane były Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XII Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. W kategorii Open na dystansie 10 km zwyciężył Emanuel Wojtacha, natomiast jego brat, Adrian zajął 3 miejsce.

3 października na terenach zielonych krakowskiej AWF obyły się kolejne biegi w ramach Krakowskiego Festiwalu Biegów Przełajowych. W swojej kategorii w biegu na 1 km zwyciężył Kamil Wichary. W biegu na 4 km wśród juniorów zwyciężył Adrian Wojtacha, natomiast jego brat Emmanuel w kategorii seniorów zajął 3 miejsce.

Następnego dnia na stadionie krakowskiego AWF- u, rozegrano lekkoatletyczny miting memoriałowy pamięci Dr. Aleksandra Moroza, wieloletniego Prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.  W biegu na 800 metrów Karolina Kwapisz uzyskała nowy rekord życiowy na tym dystansie 2.28.57 sek.

Trenerem wszystkich wyżej wymienionych zawodników jest Pan Kazimierz Chechelski, a jego pomocnikiem Jakub Sowiński.