Olkusz

Za nami VI edycja Międzynarodowego Memoriału Lekkoatletycznego im. Czesławy Mentlewicz. Na bieżni olkuskiego stadionu w OSW „Czarna Góra” 11 maja rywalizowali biegacze w różnym wieku i na różnych dystansach. Patronką memoriału była wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, a na dystansie 800 metrów przeprowadzono rywalizację elity. Czasy uzyskane przez zawodników sprawiły, że sobotni bieg przy ul. 29-listopada zasłużył na miano jednego z dwóch najszybszych startów w tym roku w całej Polsce.

Zgodnie z harmonogramem imprezy, pobiegli ci mali i ci więksi od 60 do 1000 metrów, łącznie ponad 200 osób reprezentujących kluby z różnych stron kraju. Po sprintach najmłodszych, w górę poszły nie tylko kategorie wiekowe, ale i długość dystansów.

Koronne biegi zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn odbyły się na 800 metrów. Do Olkusza ściągnęła krajowa czołówka zawodniczek i zawodników, co przełożyło się na znakomite czasy zwycięzców. Szczególnie zaimponował Filip Rak z AZS KU Politechniki Opolskiej, który na mecie zameldował się z doskonałym rekordem życiowym 1:45,97s. Tuż za nim finiszowali: Maciej Wyderka (KS AZS AWF Katowice) 1:47;15s oraz Jakub Augustyniak (GKS Olimpia Grudziądz). 1:48;34.

Podobnie jak u Panów, tak i u Pań zdecydowanie szybszy był drugi bieg memoriału. W tym przypadku również pierwsza trójka z drugiej serii w komplecie stanęła na podium. Wygrała faworyzowana Aleksandra Płocińska (SRS Kondycja Piaseczno) z czasem 2:04;44s. Srebro dla Moniki Małek (KS AZS AWF Kraków) 2:18;44s, a brąz dla Michaliny Typer (KS AZS AWF Katowice) 2:18;87s.

Wysoki poziom sportowy towarzyszył nie tylko biegom głównym, ale i tym z kategorii młodzieżowych. Wśród startujących w kategoriach od U-10 do U-20 rozdano 22 komplety medali, a grono z triumfatorów i osób stojących na podium w Olkuszu, pobiło swoje dotychczasowe „życiówki”, co tylko potwierdza, że bieżnia w OSW „Czarna Góra” rzeczywiście należy do szybkich obiektów tego typu.

Sobotnia, szósta już odsłona Memoriału im. Czesławy Mentlewicz, była nie tylko okazją do rywalizacji sportowej na wysokim poziomie, ale i wspomnieniem postaci Patronki, za życia wieloletniej zawodniczki LKS Kłos Olkusz, która po zakończeniu czynnych startów, objęła w klubie funkcję trenera pracującego z młodzieżą.

Organizatorami Greta Sport – BSG Cup VI Lekkoatletycznego Memoriału im. Czesławy Mentlewicz byli LKS Kłos Olkusz oraz MOSiR w Olkuszu.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze