bieg-uliczny

11 listopada, w 97. rocznicę walk legionistów pod Krzywopłotami, odbędzie się XVII Międzynarodowy Bieg Uliczny „Szlakiem Walk Legionistów”. Bieg główny dla kobiet i mężczyzn rozegrany zostanie na dystansach odpowiednio 12 i 8 km. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w zależności od wieku przewidziano biegi na dystansach 100, 200, 400 i 800 m. Dorośli wystartują spod Szkoły Podstawowej w Bydlinie o godz. 13.00. Biegi dla dzieci i młodzieży rozpoczną się o godz. 14.00 na stadionie LKS – Bydlin.

Imprezę organizują: Urząd Gminy Klucze, Gminny Ośrodek Kultury Klucze, LKS „Kłos” Olkusz oraz LKS Legion Bydlin, przy współpracy MOSiR -u w Olkuszu oraz Małopolskiego Zrzeszenia LZS. Zgłoszenia (wymagane tylko do biegu głównego) przyjmowane będą w dniu zawodów w Szkole Podstawowej w Bydlinie. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport z Olkusza (godz. 11.00 spod Ekonomika przy ul. Nullo) i z powrotem.

100 pierwszych mężczyzn i 40 kobiet na mecie otrzyma pamiątkowe koszulki. Dla najlepszych przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe. Każdy uczestnik głównego biegu otrzyma gorący posiłek, dla dzieci przygotowano słodkie upominki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze