boisko pakuska

Boisko przy placu zabaw na ul. Osieckiej już dawno ma za sobą lata swojej świetności. Mieszkańcy osiedla Pakuska coraz częściej pytają więc o możliwość remontu tego obiektu. Podobne pytanie w ich imieniu postanowił zadać burmistrzowi radny Rady Miejskiej Wojciech Panek. Z odpowiedzi przygotowanej przez olkuski magistra wynika, że inwestycja taka może zostać ujęta w przyszłorocznym budżecie gminy.

Z roku na rok infrastruktura sportowa na terenie naszej gminy ulega stopniowej poprawie. Pomimo kolejnych inwestycji, w kolejce do remontu czeka jednak jeszcze wiele obiektów. Jednym z nich jest boisko sportowe znajdujące się przy placu zabaw na ul. Osieckiej. Mieszkańcy skarżą się, że nawierzchnia obiektu wykonana jest w starej technologii, która zaliczana jest to kategorii urazogennych.

– Boisko jest w nie najlepszym stanie. Potrzebny jest tam generalny remont. Dzieci bawiące się na jego terenie w przypadku upadku narażone są na poważny uszczerbek na zdrowiu – tłumaczy Wojciech Panek, radny Rady Miejskiej w Olkuszu.

Radny w swojej interpelacji do miejskich władz proponuje, aby pokryć boisko nawierzchnią poliuretanową. Jego zdaniem miejsce to wydaje się być ze wszech miar idealnym do takiego zabiegu. Jego nawierzchnia jest bowiem równa i nie posiada większych ubytków ani zniszczeń. Znajduje się ono również w bardzo uczęszczanym miejscu, przy placu zabaw, co gwarantuje jego wykorzystanie po remoncie.

– Realizacja tego projektu będzie wydatnym wzbogaceniem oferty zwiększenia dostępności do podstawowej bazy sportowej, umożliwiającej rozwijanie swoich zainteresowań sportowych przez dzieci i młodzież naszego miasta. Wymiana nawierzchni znacząco podniesie bezpieczeństwo osób uprawiających sport na tym obiekcie – podkreśla radny.

Jego zdaniem realizacja inwestycji mogłaby zostać dofinansowana ze środków rządowych przyznanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki bądź też przez władze wojewódzkie, w ramach programu „Małopolskie boiska”.

Jak wynika z odwiedzi na interpelację, zostanie ono ujęto jako propozycja do projektu przyszłorocznego budżetu gminy. Szacunkowe koszty realizacji takiego zadania znane będą jednak dopiero po opracowaniu stosownej dokumentacji projektowej związanej z inwestycją.

– W przypadku opracowania dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem zezwoleń na jej realizację, zadanie mogłoby spełnić kryteria umożliwiające ubieganie się o zewnętrzne dofinansowanie ze środków województwa małopolskiego w ramach programu MIRS. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie są obecnie znane zasady wyżej wymienionego programu na 2020 r. – czytamy w piśmie sygnowanym przez Bożenę Krok, zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Należy również mieć na uwadze, że samo złożenie wniosku o dofinansowanie nie gwarantuje przyznania środków na inwestycję. Miejscy urzędnicy przypominają bowiem, że pomimo przygotowania dokumentacji dla przebudowy podobnego obiektu w Sienicznie, gmina Olkusz nie uzyskała dotacji z programu MIRS w tegorocznym naborze.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze