polskabiega2

Sobotnie przedpołudnie na stadionie na Czarnej Górze upłynęło pod hasłem ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”.  W Olkuszu wolny czas na sportowo postanowiło spędzić 90 uczestników. Młodsi biegacze mieli do pokonania jedno okrążenie stadionu, czyli 400 m.  Dla starszych przygotowano trasę około 3 km, wiodącą przez stadion i pobliski lasek.

polskabiega1

Na początek pobiegli najmłodsi. W grupie dziewcząt pierwsza do mety dobiegła Natalia Widlak z olkuskiego Przedszkola nr 8, wyprzedzając Zosię Pichlak z przedszkola w Bolesławiu. Kamil Kur (SP 5 Olkusz) zwyciężył wśród chłopców. Za nim uplasowali się uczniowie z SP 4 w Olkuszu: Adrian Toborowicz i Jakub Kemona.
Wśród wszystkich biegaczy było 37 uczniów z olkuskiego Gimnazjum nr 3. W kategorii do 19. lat najwyżej na podium stanęła Anna Juzaszek, uczennica Gimnazjum nr 3 w Olkuszu i zawodniczka olkuskiego „Kłosa”. Kolejne dwa miejsca zajęły: Wioletta Nowak (IV LO Olkusz) i Patrycja Klich (SP 5 Olkusz). Wśród chłopców również wygrał zawodnik „Kłosa”, Paweł Widłak (SP 3 Olkusz). Drugi był Kacper Bielat (IV LO Olkusz), a trzeci Rafał Graca (II LO Olkusz).

W gronie najstarszych biegaczy, powyżej 20 lat, pierwsze miejsca przypadły Elżbiecie Kaliwodzie i Ryszardowi Jałowcowi z Olkusza.  Wśród panów na drugiej lokacie uplasował się olkuszanin Bogdan Mystek,a na trzeciej Edward Piętka z Bolesławia.

Specjalne wyróżnienia przypadły najmłodszemu i najstarszemu zawodnikowi. Otrzymali je: pięcioletnia Zosia Pichlak i Kazimierz Chechelski (76 lat). Każdy uczestnik odebrał certyfikat ukończenia biegu. Na zakończenie spośród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody.
Biegać każdy może – takie motto imprezy miało przyświecać wszystkim uczestnikom. Nie liczyły się wyniki, ale chęć poruszania się na  świeżym powietrzu.  – Nie ścigaliśmy się z innymi, ale potraktowaliśmy ten bieg jak trening – mówi Kazimierz Chechelski, który biegał razem z liczną grupą swoich zawodników z IKS-u Olkusz. Organizatorem imprezy i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.