Po raz dziesiąty Ustrzyki Dolne były organizatorem Mistrzostw Polski w Biegach Górskich. Zawody rozegrano we wszystkich kategoriach wiekowych. Znaczące sukcesy odnieśli zawodnicy LKS – u „Kłos”. Najlepiej biegali zawodnicy w kategorii juniorów młodszych. Na dystansie 8 km 5. miejsce zajął Artur Januszek, 8. miejsce Kacper Bielat,  9. miejsce Paweł Cioch, a 14. miejsce Oskar Pilch.

W kategorii  juniorów starszych Wioletta Nowak zajęła 9. lokatę, a Michał Górkiewicz 16. W kategorii młodzików Justyna Pałka zajęła 11. miejsce. Jako imprezę towarzyszącą rozegrano biegi dla dzieci, w których Paweł Widłak zajął 7. miejsce. Za tydzień czołowi biegacze LKS -u „Kłos” wyjeżdżają na prestiżowe zawody na Słowację.

W Ustrzykach biegali też zawodnicy MUKS „Ilkus” Olkusz. Najlepiej zaprezentowali się: w kategorii młodziczek Aleksandra Kosiba (15. miejsce na dystansie 2,7 km),  w kategorii juniorek młodszych Natalia Krata (10. miejsce na dystansie 4,6 km), w kategorii młodzików Jakub Szczurek (10. miejsce na dystansie 2,7 km), a  w kategorii juniorów Michał Danecki (10. miejsce na dystansie 8 km). Trenerami zawodników są Barbara i Krzysztof Borawscy.