drogowe remonty

Bukowno i Wolbrom mają zagwarantowane środki na tzw. „adamczykówki”, czyli remonty traktów dofinansowanych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Lista wniosków objętych dotacjami została podpisana przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Samorządy ubiegające się o rządowe wsparcie składały wnioski do wojewody. Po ocenie formalnej i merytorycznej wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał listę rankingową do ministerstwa. Teraz wiadomo, ile projektów otrzyma dotacje. Ich wysokość na trakty gminne i powiatowe wyniesie po 28 623 246,00 złotych.

Z 46 pozytywnie ocenionych wniosków dotyczących gminnych dróg dofinansowaniem objęto 24. Na 9. miejscu widnieje Bukowno, gdzie zaplanowano kompleksową przebudowę ul. Wiejskiej, z wykonaniem azylowych przejść dla pieszych. Koszt inwestycji to 3 644 163,97 złotych, a kwota wnioskowanej dotacji 1 822 000 złotych.
Na 20. miejscu znalazł się Wolbrom. W tym przypadku chodzi o remont prawie 6 – kilometrowego traktu w Jeżówce i Łobzowie za szacunkową kwotę 5 034 517,61 złotych, z czego dofinansowanie to 2 517 259,61 złotych.

O dotacje na tzw. „adamczykówki” ubiegała się także gmina Olkusz, której wniosek dotyczący zrealizowanej już przebudowy części ul. Nullo (od ul. Bylicy do ul. Króla Kazimierza Wielkiego) oraz ul. Mieczysława Karwińskiego był na 38. miejscu listy rankingowej.

Na 26 powiatowych wniosków dofinansowanie uzyska 12 z nich. Nie ma wśród nich powiatu olkuskiego, który aplikował o dotacje na przebudowę drogi Rodaki – Kwaśniów Górny (od granicy województwa) oraz przebudowę ciągu dróg na terenie gminy Bolesław, od skrzyżowania z drogą krajową 94 przez ul. Główną (do remizy), ul. Laskowską i ul. Bolesławską do skrzyżowania z „krajówką”. Wnioski te na liście przesłanej do ministerstwa widniały na 15 i 17 miejscu.

Być może w ramach „adamczykówek” na 2018 rok uda się wyremontować więcej dróg, niż 36 widniejących obecnie na ministerialnym wykazie. Jeśli bowiem po przetargach powstaną oszczędności, wówczas zostaną przekazane na kolejne zadania z listy rankingowej.

Fot. pixabay.com

 

 

 

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
normalkoloPrukł zwalniającyipnżona pedała Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tom2
tom2

A ja się zastanawiam co decyduje o punktach, które decydują o miejscu na liście rankingowej.
Z 46 pozytywnie ocenionych wniosków odpada jeszcze połowa.
Wniosek dobry, ale czegos mu brakuje.
Ciekawe kiedy będzie lista dotacji na rewitalizację terenów w naszym Powiecie. Miało być wiadomo w grudniu.
Też sa pozytywnie ocenione wnioski. Czy też na ostatnim etapie tylko niektóre dostaną kasę. A jest parę z naszego powiatu.

Szofer
Szofer

Olkusz kolejny rok z rzędu nie dostaje Adamczykówki. Może się ktoś w magistracie by zastanowił co się dzieje i jaki jest tego powód… Burmistrz Piaśnik obiecywał rozwój… To jest chyba największa porażka odchodzącego roku 2017.

żona pedała
żona pedała

Ani cm w 2017 rowerowych ścieżek nie przybyło….Ani cm….

ipn
ipn

[quote name=”Szofer”]Olkusz kolejny rok z rzędu nie dostaje Adamczykówki. Może się ktoś w magistracie by zastanowił co się dzieje i jaki jest tego powód… Burmistrz Piaśnik obiecywał rozwój… To jest chyba największa porażka odchodzącego roku 2017.[/quote]
Nie trzeba wielkiego wysiłku , aby domyślić się jaki jest tego powód .

tom2
tom2

[quote name=”ipn”][quote name=”Szofer”]Olkusz kolejny rok z rzędu nie dostaje Adamczykówki. Może się ktoś w magistracie by zastanowił co się dzieje i jaki jest tego powód… Burmistrz Piaśnik obiecywał rozwój… To jest chyba największa porażka odchodzącego roku 2017.[/quote]
Nie trzeba wielkiego wysiłku , aby domyślić się jaki jest tego powód .[/quote]
Źle napisany wniosek albo jego brak.
No chyba że nie lubią

Prukł zwalniający
Prukł zwalniający

Dobrze, bo Bukowno ma już na stanie progi zwalniające do zamontowania 🙂

kolo
kolo

Ulica Nullo dochodzi do KKW?? W którym miejscu? A gdzie jest ul. Karwinskiego, bo na mapie nie widać nigdzie, ani w spisie ulic UM nie ma..

normal
normal

[quote name=”Prukł zwalniający”]Dobrze, bo Bukowno ma już na stanie progi zwalniające do zamontowania :)[/quote]
dane nieaktualne
pod koniec roku starosta posprzątał progi i teraz to on ma je na stanie 😆