Powiat

O 1500 złotych uszczuplił się portfel mieszkańca województwa śląskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Olkuszu, podczas policyjnej działań „Prędkość”.

W ubiegłą środę (27.04. br.) policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzili akcję „prędkość”. Działania odbywały się na drogach powiatu olkuskiego. Głównym celem akcji było zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych przez kierowców jadących z nadmierną prędkością. W tym dniu skontrolowano 63 kierowców, aż w 61 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich, mieszkaniec województwa śląskiego, został zatrzymany przez policjantów na dk 94 w Olkuszu. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.500 złotych.  Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. To za sprawą zmian, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń znacznie wzrosła. Przykładowo za przekroczenie dozwolonej prędkości grozi teraz od 100 zł za przekroczenie od 10 do 15 km/h powyżej limitu do nawet 2,5 tysiąca złotych, jeśli prędkość przekroczona zostanie o 70 km/h.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze