Od dwóch miesięcy, w ramach programu koordynowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, działa w Szkole Podstawowej w Rodakach Grupa zabawowa.  Jej program jest propozycją nowej formy edukacyjnej pomagającej matkom małych dzieci w rozwoju własnym oraz w stymulowaniu rozwoju swoich dzieci.
Grupy zabawowe to spotkania matek i dzieci w wieku  0 do 3 lat, które pozwalają rozwijać kobietom umiejętności organizacyjne i społeczne. Dla dzieci są świetnym środowiskiem wspomagającym wszechstronny rozwój. W Unii Europejskiej Grupy zabawowe są bardzo popularną formą wspierania rodziny.
Grupa zabawowa w Rodakach spotyka się 2 razy w tygodniu. Grupę prowadzą dwie energiczne, uzdolnione animatorki –  Dorota Leśniak i Edyta Półkoszek. Pełne pomysłów, opracowują ciekawe scenariusze zajęć dla dzieci i ich mam. Fundacja wyposażyła miejsca działania Grup w zabawki, materiały papiernicze i minibiblioteczkę.

W ramach programu zostaną zorganizowane konsultacje dla matek, prowadzone przez specjalistów. Ich zadaniem będzie pomoc matkom w rozpoznawaniu potrzeb i możliwości poszczególnych dzieci, pokazywanie różnorodnych metod pracy i zabaw stymulujących rozwój dzieci oraz pomoc w planowaniu zajęć.
Źródło:www.gmina-klucze.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze