W czwartek   tj. 28 maja  policjanci   Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili wzmożone działania „Prędkość”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  eliminowanie takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze. 

Działania odbywały się na terenie powiatu olkuskiego, głównie na terenie miasta i gminy Olkusz. Policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych sprawdzali prędkość pojazdów. Skontrolowali 54 samochody. Aż 52 kierujących przekroczyło prędkość. Kierowcy, którzy  jechali brawurowo, nadmiernie przekraczając prędkość, zostali pouczeni lub otrzymali mandaty karne. Jednemu z kierowców zostało zatrzymane prawo jazdy  za  przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości,  a skoro kierowcy zapominają o powyższych obowiązkach i łamią przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, muszą się liczyć z konsekwencjami takiej brawurowej jazdy. Oprócz odpowiedzialności prawnej muszą być świadomi, że takie zachowanie na drodze zagraża,  ich bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze