Na olkuskim osiedlu Młodych powstał pierwszy w mieście wybieg dla psów. Będzie można z niego korzystać po zakończeniu wszystkich inwestycji ujętych w projekcie rewitalizacji Dolinki.

Projekt, realizowany od ubiegłego roku obejmuje m. in. inwestycje związane z parkingami, placami zabaw, boiskiem wielofunkcyjnym, rolkostradą, ścieżka rowerową czy uporządkowaniem zieleni. Dolinka ma być miejscem, gdzie mieszkańcy będą spędzać czas rekreacyjnie i sportowo. Nie zapomniano także o czworonogach.

Wybieg dla psów znajduje się w lasku za przychodnią. – Podczas przygotowań do rewitalizacji Dolinki chcieliśmy, aby każdy znalazł tam swoje miejsce. Również właściciele psów dostali „swój” kawałek parku. Chciałbym, po zakończeniu pandemii,  zorganizować na wybiegu osiedlową prezentację swoich pupili oraz pokazy tresury. Już niedługo wspólnie z mieszkańcami wybierzemy nazwę dla tego miejsca. Mam nadzieje, że pierwszy olkuski wybieg dla psów przypadnie do gustu naszym „psiarzom” – mówi członek zarządu osiedla Młodych i miejski radny Wojciech Ozdoba.

Jak Wam podoba się ten pomysł? Czekamy na Wasze opinie!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze