Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu radni jednomyślnie uchwalili, że Akira Miyata – były prezes TRI Poland, który przyczynił się do lokalizacji japońskiej fabryki w tym mieście, otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Miasta Wolbromia.
W związku z przypadającym w tym roku 10-leciem obecności japońskiej firmy w Wolbromiu i dla podkreślenia znaczenia TRI Poland dla lokalnej społeczności, wniosek w tej sprawie skierował do Przewodniczącego Rady Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom.
Firmę z kapitałem japońskim, należącą do światowej grupy producentów części samochodowych, zlokalizowano na terenie Wolbromia 10 lat temu, w okresie, kiedy prezesem firmy był pan Akira Miyata. Dziś Tri Poland zatrudnia ok. 800 pracowników, przede wszystkim mieszkańców gminy, ale również najbliższych okolic.

Firma chętnie bierze udział w życiu społecznym miasta, czego przykładem jest choćby sponsorowanie Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Wolbrom, KS „Przebój” Wolbrom, jak również aktywne włączanie się w coroczne obchody Dni Wolbromia. Wiele imprez organizowanych w  mieście nie odbyłoby się bez wsparcia i współpracy z japońską firmą. Należy również wspomnieć o działaniach TRI Poland na rzecz ochrony środowiska i podejmowanych w tym zakresie akcji edukacyjnych dla najmłodszych wolbromian. We współpracy z miejscowymi palcówkami oświatowymi TRI organizuje co roku różnego typu konkursy ekologiczne, zbiórki surowców wtórnych, itp. TRI Poland jest również fundatorem stypendiów dla wyróżniających się uczniów wolbromskich szkół podstawowych.
Zasługi  Akira Miyata dla rozwoju Wolbromia są bardzo wymierne i warte odnotowania. Pomysł nadania mu tytułu Honorowego Obywatela został podniesiony przez prezesa Zarządu „FTT Wolbrom SA”, Władysława Banysia, który współdziałał z Miyata w zakresie powstania i realizacji inwestycji TRI Poland na terenie Wolbromia.
Akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta zostanie przekazany panu Miyata 23 czerwca 2010 r., podczas uroczystych obchodów jubileuszu 10 TRI Poland w Wolbromiu.

Źródło: www. wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze